skip to Main Content

Корупційний спрут ДАБІ та новий “смотрящий” Олексій Невзоров: як стара мафія нарощує відкати і побори

Зараз вже очевидно, що злочинному угрупуванню Столара вдалося посадити свого «фунта» на мільйонні відкати в ДАБІ. При справі і інші схемщики одіозного “екссмотрячого” Плачкова і брати Горові. За даними видання, зараз Невзоров і його куратори особисто встановлюють суму відкату для кожного забудовника окремо. Конвеєр хабарів і поборів почав працювати з подвоєною швидкістю. Зараз все сприяє цьому, а “дах” в особі міністра Чернишова, який користується безмежною довірою Зеленського, гарантує угрупуванню повну безкарність.

Ім’я Олексія Невзорова мало кому що говорить. Хіба що переплутають з російським журналістом. Але, Олексій Борисович до свого знаменитого однофамільця ніякого відношення не має. Це наш, вітчизняний діяч. І зовсім в іншій сфері. Про нього відомо, що в 2017 році звільнився з органів прокуратури, спробував стати суддею, але вибрав таки дорогу приватної юридичної практики.

У жовтні 2017 року він реєструється як фізична особа-підприємець і влаштовується на роботу в ТОВ «Юридична фірма «Евріс». Там він працює дотепер. Юрфірма «Евріс» належить Андрію Довбенко, юристу, якого за часів Петра Порошенка називали «смотрящим за Мін’юстом». Довбенко належать 90% цієї фірми. Про нього відомо ще й те, що Довбенко до Майдану працював в групі “СЄПЕК” Сергія Курченко. Мабуть, робота на таку солідну особу дала потужний старт і новоспеченому ФОПу Невзорову.

Бо після цього фірми, які йому або належать, або в яких він має частку, почали рости, як гриби. І їх діяльність не обмежувалася юриспруденцією. Втім, дивіться самі.

 

Нічого б особливого – людина робить бізнес. У нього все виходить, чого ви до нього причепилися? – це питання було б цілком доречне, якби не кілька нюансів. В першу чергу нас цікавить в цьому списку ТОВ «Скай-Буд ЛТД». У цій фірмі Невзоров володіє часткою в 25%. Вніс в статутний капітал 1 250 000 гривень.

Але інтерес викликає ця фірма з двох причин. Перша – співвласником «Скай-Буд ЛТД» в 2014 році був тодішній депутат Київради від УДАРу Сергій Котвицький. У 2016-2018 роках фірма була переоформлена на кіпрську компанію «Леманн Лімітед». Нинішні власники «Скай-Буд ЛТД»: Валерій Кравченко, Юлія Лещенко, Ігор Варфоломєєв і Олексій Невзоров. Кравченко є власником ТОВ «Український інвестиційний альянс» одночасно разом з Сергієм Котвицьким.

Саме «Скай-Буд ЛТД» ще в 2009 році отримала земельну ділянку біля метро «Осокорки» в Києві під забудову. Правда, після низки скандалів і бійок на цій ділянці в травні 2015 року Київрада прийняла рішення про розірвання договору у зв’язку з невикористанням ділянки для забудови протягом трьох років підряд. У червні того ж року ділянці було надано статус скверу. Однак фірма оскаржила обидва рішення Київради. 28 лютого цього року суд скасував рішення про надання ділянці статусу скверу, обгрунтувавши це тим, що нібито оскаржуване рішення про надання ділянки статусу скверу втратило правомірність, так як вступило в протиріччя з правом «Скай-Буд ЛТД» на цю ж ділянку.

Втім, про це писали багато. Що можна стверджувати з упевненістю – точка в цьому скандалі ще далеко не поставлена. Але, якщо згадати, що лобіював передачу ділянки відомий Столар, стає зрозумілим, що торговий центр, під який і бралася ця земля, буде побудований. І плювати на якихось там киян. Тим більше тепер, коли держорган, який контролює забудови, контролює сам забудовник. Оксюморон якийсь, але це ж наша країна, тут все можливо.

Друге, що дещо несподівано, якщо згадати, що «Скай-Буд ЛТД» декларує основним видом своєї діяльності будівництво, – фірма примудрилася потрапити аж у 11 (одинадцять!) Санційних списків. Зокрема, на ній висять санкції РНБО, Канади, Великобританії, Австралії, Японії, Євросоюзу:

Зверніть увагу на останній рядок: «Компанія внесена до держреєстру юридичних осіб Російської Федерації». Це як розуміти? «Скай-Буд ЛТД» зареєстрована в двох країнах відразу? Причому нібито у нас з РФ війна. Або – кому війна, а кому мати рідна?

Можна, звичайно, стверджувати, що Олексій Невзоров тут ні при чому. Дійсно – у нього всього 25% статутного капіталу, є ще три співвласника. Може, це якраз вони винні? Так. Але, – ні. Саме так говорив Голохвастов в таких випадках. Бо ФОП Невзоров Олексій Борисович теж знаходиться в санкційних списках. На цей раз їх трохи менше – всього шість. Але, тим не менше:

У тих же санкційних списках знаходяться і фірми, до яких тим чи іншим чином причетний Невзоров: ТОВ «Юридична компанія” ОРІОН “», ТОВ «Бігстер», ТОВ “Юридична компанія “ІДС”, ТОВ «Ферма «Фенікс». Загалом – всі, без винятку.

За великим рахунком – нічого б страшного. Чи не він перший, не він останній. Приватна ж особа, ну, так вийшло. Чи не він один у нас має проросійську орієнтацію і бізнес з країною агресором. Але тут теж можна процитувати Голохвастова: «Так, але – ні». Тому, що Олексій Борисович з деяких пір аж ніяк не приватна особа. Він призначений «смотрящим» за Державною архітектурно-будівельною інспекцією (ДАБІ). І пов’язують його ні з ким іншим, а з міністром розвитку громад і територій Олексієм Чернишовим. А це, вже погодьтеся, не приватна справа – мати зв’язки з країною-агресором в такій ситуації.

Це вже питання національної безпеки. І так наш уряд і оточення президента стрясають постійні скандали з російським корінням. А тут – ще один. І не факт, що таким шляхом ці гроші не підуть в Росію. Або в ДНР. Про що, до речі, вже ходять наполегливі чутки.

А тут ще один канал. І не треба думати, що це дрібниця – ДАБІ непростий орган, в ньому крутяться чималі гроші. І саме на цих потоках з недавніх пір сидить обкладений з усіх боків антиросійськими санкціями, який і заодно має бізнес в РФ «смотрящий» Олексій Невзоров. До речі, міністра Чернишова пов’язують з ОПЗЖ – він є давнім соратником народного депутата Олександра Фельдмана. З іншого боку, Чернишов зараз працює в щільній зв’язці з керівником президентського Офісу Єрмаком, який намагається підім’яти під себе столичний ринок нерухомості. І ні для кого не є секретом, що і ОПЗЖ, і Єрмак мають давні і тісні зв’язки зі спецслужбами РФ. Та й сам Невзоров на виборах 2019 року балотувався до ВР від ОПЗЖ. Так що не все так просто з новим «смотрящим» за потоками грошей в ще одному державному органі України.

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top