skip to Main Content

МІЛЬЯРДИ КОСЯКАМИ, І КАСЬКО ДЛЯ ЗАХИСТУ: АНТИКОРУПЦІОНЕРИ ЗГАНЬБИЛИСЯ В «ПАЛИВНОМУ СКАНДАЛІ»

Скандал з Міноборони став ще гучнішим, коли з’ясувалось, що антикорупціонери-активісти, замість того, аби долучитись до «розкриття злочину століття», самі стали на захист корупціонерів

Найбільший «паливний» скандал України розгорівся 11 жовтня, коли заступник міністра оборони України Ігор Павловський був затриманий на своєму робочому місці. Його та інших чиновників Міноборони підозрюють в розтраті 149 млн грн при закупівлі дизельного палива в 2016 році через посередника-«прокладку» ТОВ «Трейд Комодіті». Але скандал став ще гучнішим, коли з’ясувалось, що антикорупціонери-активісти, замість того, аби долучитись до «розкриття злочину століття», самі стали на захист корупціонерів. Мова йде про адвоката – колишнього прокурора – активіста Transparency International Віталія Касько.

Якщо коротко про суть паливного скандалу, то ЗМІ вже повідомляли, що у квітні 2016 року Комітет з конкурсних торгів Міноборони відхилив пропозиції від ряду компаній, включаючи WOG, ОККО і “Укртранснафтопродукт”, і вибрав «Трейд Комодіті» переможцем відкритого тендеру із закупівлі рідкого палива. 13-го і 18 травня Міноборони і «Трейд Комодіті» уклали 14 договорів про постачання палива на суму понад 1 млрд грн. У червні-серпні 2016 року ці фірми уклали кілька додаткових угод, через які ціна на той же обсяг зросла на 16% від початкової вартості. А взагалі за 2,5 роки участі в державних тендерах «Трейд Комодіті» вдалося укласти 121 договір на суму 6,87 млрд грн. Серед найбільших замовників – “Енергоатом”, “Укрзалізниця”, “Центренерго”, аеропорт Бориспіль, великі морські порти та інші. Як зазначали журналісти – «мільярди пішли косяками». І для викривачів та розслідувачів – тут просто «море роботи». Але, як виявилося, антикорупціонери діють дуже вибірково.

Зокрема, 14 жовтня з повідомлення ІА «Українські новини» стало відомо, що інтереси «Трейд Комодіті» разом з власниками компанії та їх покровителем – бізнесменом Андрієм Адамовським буде захищати й член правління ГО «Transparency International Україна» Віталій Касько. Щоправда, він у повідомлені фігурує дуже скромно – лише зазначена посада партнера юридичної фірми «Василь Кісіль і партнери».

 

Соцмережі просто вибухнули з цього приводу, й на різні лади повторюють, що це як в тому анекдоті “Ви або хрестик зніміть, або труси вдягніть”. Тобто – Віталій Касько або адвокат, який бореться за корупцію чи за гроші клієнта (потрібне – підкреслити), або член Transparency International і бореться проти корупції.

А журналіст Денис Бігус і взагалі виклав свою думку на фейсбук без прикрас, зазначивши про таке: «У стані глибокого оху***** виявив, що ТрейдКомодіті захищає Віталій Касько. У мене вже не залишилося не те, що нецензурних, а взагалі ніяких слів. Що за нахер? Я правильно розумію, що “остання пристойна людина в ГПУ” і які там ще ярлики не вішали на Віталія свого часу, зараз вписується за одну з наймасштабніших корупційних схем останніх років?»

Розуміючи, що питання від Дениса радше гіпотетичне, аніж дійсно потребує відповіді, у Фейсбук все ж не забарилися з відповіддю: «А до цього Ви думали, що і Віталій Касько з купою державних квартир, і Давид Сакварелідзе в куртках за 180 тис. грн. – кристально чисті борці з корупцією?»

І вже зовсім зганьбили свою «антикорупційну» спрямованість деякі активісти, коли Сергій Лещенко заявив про те, що «ототожнювати адвоката з клієнтом є неправильним. Так само, як ототожнювати лікаря з хворим». Тут вже виникають питання, а члена правління антикорупційної організації можна «з хворим» ототожнювати?

А адвокат Олексій Шевчук напряму заявив про те, що це має стати підставою для виходу Касько зі складу правління Transparency International UA: «А Що забороняє йому, як адвокату виконувати свою роботу та функцію: http://erau.unba.org.ua/profile/7925 Він відновив свідоцтво. Він адвокат діючий. Вірно Віталій Касько? І зовсім неправильно плутати адвоката та клієнта, ототожнювати їх, це має пряму заборону в українському та міжнародному законодавстві. В мене лише одне питання чи буде це підставою виходу Віталія зі складу правління: https://ti-ukraine.org/team/vitalij-kasko/» І запитав у Ярослава Юрчишина – виконавчого директора TI – чи буде ставитися питання про добровільний чи примусовий вихід Касько зі складу Transparency International UA, бо тут є певною мірою конфлікт. «Хоча… Якщо TI публічно визнає, що не виступала проти діючого клієнта Віталія, то конфлікту інтересів не буде», – поділився особистою думкою Олексій Шевчук.

І наостанок, щоб вже повністю охарактеризувати сучасні стандарти «активістів-антикорупціонерів», поділимось ще одним дописом у Фейсбук з цього приводу: «Проституція – це не любов до чоловіків, це любов до грошей. Так і Касько так сильно любить Україну, аж шкура загортається».

Іван Правдін

Джерело: Zrada.today 

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top