skip to Main Content

НАБУ ТА ГЕНПРОКУРАТУРА ПЕРЕШКОДЖАЮТЬ ЗАКОННІЙ ДІЯЛЬНОСТІ АДВОКАТІВ, – ЗАЯВА АСОЦІАЦІЇ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ

Асоціація адвокатів України звернулась до Президента України, Голови Вищої Ради правосуддя  та Генерального прокурора України із заявою, щодо грубого порушення детективами Національного антикорупційного бюро України та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури прав адвокатської етики, а також із вимогою взяття під особистий контроль справи “Золотого мандарина”.

В заяві зазначається, що відповідно до перевірених фактів, детективи НАБУ та прокурори САП причетні до абсолютно зухвалого порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності в сумновідомій справі “Золотого Мандарина”.

Асоціації адвокатів України було повідомлено про погрози адвокатам з боку працівників НАБУ, що до цього не дозволяли собі жодні органи.

В заяві йдеться про те, що під час проведення слідчих дій незаконно прослуховувалася сторона захисту, чим було порушено і право на захист, і право на справедливий суд.

Правоохоронці використали адвоката для фіксування розмов клієнта. А клієнтів, в свою чергу, шляхом залякування примушували фіксувати розмови адвоката та інших підзахисних.

Вказано, що правоохоронці вдалися до протизаконного оприлюднення результатів негласних слідчих дій.

Зазначається, що такі резонансні справи щодо переслідування за виконання законних рішень вже стали підставою для занепокоєння Європейського суду з прав людини та можуть врешті привести до санкцій з боку Ради Європи.

Адвокати вимагають покласти кінець всім порушенням закону, зокрема прав адвокатів і гарантій їхньої діяльності.

Заява підписана Президентом ГО “Асоціація адвокатів України” Зоєю Ярош та головою Комітету з захисту прав адвокатів  ГО “Асоціація адвокатів України”  Олексієм Шевчуком.

Джерело: Асоціація адвокатів України

 

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top