skip to Main Content

Політична реклама за гроші виборців: як Богдан Чорній наймає помічників

З розвитком ринкових відносин та системи капіталізму епоха палких ідей канула в минуле. Політичних соратників вибирають не за ідеологічною ознакою, а за сферою дотичних бізнес-інтересів. Так сталось, що сфера інтересів перетнулась у двох працівників КП «Київське Інвестиційне Агентство» (далі – «КІА), про яких і піде мова у нашому матеріалі.

Юрій Дрозд – випускник Національної академії внутрішніх справ України, співробітник КП «КІА», близький друг та помічник Богдана Чорнія. Початок їх співпраці був покладений ще під час роботи у «КІА». Нові друзі усвідомили необхідність подальшого партнерства і після перемоги на виборах лобіст Чорній «підтягнув» свого товариша у велику політику.

На сьогодні Богдан Чорній та Юрій Дрозд залишились працювати у «КІА», не дивлячись на роботу в Київраді. Таким чином співробітники «КІА», замість пошуків інвесторів для інвестиційних проектів столиці, отримуючи заробітну плату з міського бюджету, займаються марнославним піаром. Можна лише здогадуватись, що є більш важливим для депутата і його помічника: проблеми Оболонського району, чи проекти КП «КІА». Принаймні, ми всі бачили рекламу Чорнія та Дрозда стосовно латання ям в Оболонському районі, які запланували відремонтувати ще до обрання Чорнія на посаду.

Слід зазначити, що на ремонті доріг піар Чорнія не закінчується. Згідно Положення про громадський бюджет міста Києва, помічники депутатів Київради не мають права подавати проекти до ГБК (громадського бюджету Києва). Але Юрій Дрозд не зволікав і, порушуючи чинне законодавство, задля позитивного електорального фону свого начальника подав 5 проектів на загальну бюджетну суму в 1 мільйон 203 тисячі гривень. Рух ЧЕСНО класифікує такі випади в рамках розуміння популізму: «“бюджетна гречка”, або “піар бюджетним коштом”, — це піар політиків чи потенційних кандидатів на товарах, послугах тощо, оплачених з державного або місцевого бюджету, які вони позиціонують, як свою заслугу, комунікують, як свій здобуток і можуть замовчувати те, що це зроблено за бюджетні гроші.»

У політиці складних ситуацій не буває – будь-який депутат знайде зручний для себе вихід, але слід зауважити, що від надмірних спекуляцій та маніпуляцій рейтинг політика падає – громада не може довіряти обранцю, який витрачає їх кошти з податків на утримання одіозних помічників на кшталт Юрія Дрозда, котрий, замість роботи з громадою, інвестує у власне майбутнє, продовжуючи працювати у КП «КІА».

Нагадаємо, у депутата Київради від Оболоні Богдана Чорнія статки в 10 разів перевищують дохід, а будівництво школи на вулиці Героїв Сталінграда, 10-В Чорній саботує вже 6 років.

Джерело: Спеціальні кореспонденти

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top