skip to Main Content

СУД ВІДХИЛИВ ВИМОГИ БАНКУ “КРЕДИТ ДНІПРО” ДО ПАТ “ВЕСТА-ДНІПРО” НА 231 МЛН ГРН

19.01.2021 Госпсуд Дніпропетровської області в рамках справи №904/1012/14 про банкрутство ПАТ “Веста-Дніпро” відхилив вимоги банку “Кредит Дніпро” на 231 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, йдеться про проценти, які були нараховані кредитором на конкурсні вимоги, які раніше були визнані судом та внесені до реєстру вимог кредиторів (276,6 млн грн).

Цитата з ухвали суду:

“Заявником кредиторських вимог АТ “Банк Кредит Дніпро” в порушення ч. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України продовжував нарахування відсотків за кредитними договорами після закінчення строку повернення кредиту.

Господарський суд також наголошує, що під час дії мораторію (ч. 3 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства) нарахування індексу інфляції та трьох процентів річних (ст. 625 Цивільного кодексу України) можливо лише на поточні кредиторські вимоги відповідно до норм чинного законодавства України.

Нарахування будь-яких відсоткових ставок на конкурсні кредиторські вимоги після введення мораторію в справі про банкрутство є порушенням вимог ч. 3 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства”.

Зауважимо, що 27.09.2020 Госпсуд Дніпропетровської області припинив процедуру санації ПАТ “Веста-Дніпро”, визнав підприємство банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру.

Таке рішення суд ухвалив на підставі рішень комітету кредиторів про відхилення плану санації ПАТ “Веста-Дніпро”, а також того, що “існує неможливість відновлення платоспроможності згідно з планом санації, відсутні заяви осіб, які бажають взяти участь у санації боржника в якості інвестора боржника, не представляється можливим поновити господарську діяльність без участі інвестора, боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, активи боржника менші за кредиторські вимоги” (цитата).

Провадження в справі про визнання банкрутом ПАТ “Веста-Дніпро” було відкрите ще в 2014 році.

13.11.2014 Госпсуд Дніпропетровської області затвердив реєстр вимог кредиторів, включивши в нього в т.ч. вимоги

– ВТБ Банку – 1,15 млрд грн (з яких 1 млрд грн – четвертої черги);
– Укрексімбанку – 978,8 млн грн (з яких 957 млн грн – четвертої черги);
– Кредит Дніпро – 276,6 млн грн (з яких 237,8 млн грн – четвертої черги);
– БТА Банку – 97,2 млн грн (з яких 89,4 млн грн – четвертої черги);
– ВіЕйБі Банку – 95,1 млн грн (з яких 93,3 млн грн – четвертої черги);
– банку “Форум” – 63,2 млн грн (четверто черги);
– Приватбанку – 44,1 млн грн (четвертої черги).

Крім того, окремо були внесені до реєстру вимог кредиторів, забезпечених заставою, вимоги ВТБ Банку на 1,68 млрд грн.

Згідно з судовими матеріалами, раніше розпорядник майна повідомляв збори кредиторів та комітет кредиторів, що до суду першої інстанції подавалися заяви потенційних інвесторів ТОВ “Абрис Дніпро”, АТ “Дніпровський машинобудівний завод”, ТОВ “НВП Дніпромаш”, які заявили про намір взяти участь у санації ПАТ “Веста-Дніпро”.

При цьому відповідно до інвентаризаційних відомостей майна ПАТ “Веста-Дніпро”, 99% майна товариства перебуває у заставі ВТБ Банку, Укрексімбанку, ВіЕйБі Банку.

Правонаступник прав вимоги банку “Форум” до ПАТ “Веста-Дніпро” – ТОВ “Фінансова компанія “Інвестохіллс Веста”.

Засновник акумуляторної групи “Веста”, в яку входить ПАТ “Веста-Дніпро”, – Віктор Дзензерський, батько екс-нардепа Дениса Дзензерського (був заступником голови комітету ВР питань фінансової політики і банківської діяльності).

У 2011 році корпорація Westa здійснила IPO на Варшавській біржі. Вона була оцінена майже в 190 млн дол (портфельні інвестори придбали 25% акцій компанії за 46 млн дол). Між групою «Веста» та кредиторами з 2014 року в судах триває боротьба з перемінним успіхом.

Контекст

Як писав Finbalance, 11.12.2019 Східний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ліквідатора ВТБ Банку та залишив без змін ухвалу Госпсуду Харківської області від 08.10.2019 (у справі №922/1903/18), якою було введено процедуру санації ТОВ “Рекуперація свинцю”.

Згідно з судовими матеріалами, за інвентаризаційними описами і актами інвентаризації загальна вартість майна боржника – з врахуванням вартості заставленого майна за договорами застави (іпотеки) – становить 2,49 млрд грн, а загальна сума вимог кредиторів, які були включені до реєстру вимог кредиторів, – 7,07 млрд грн.

Як зауважувалося, аудитор дійшов висновку, що діяльність підприємства, на відміну від попередніх років, в 2018 році не була збитковою, а підприємство отримало прибуток за результатами 2018 року і першого півріччя 2019 року; що фінансовий стан боржника несуттєво поліпшився; що в період з IV кварталу 2018 року і впродовж І півріччя 2019 року підприємство втратило ознаки надкритичної неплатоспроможності.

24.09.2019 Госпсуд Харківської області в рамках справи №922/1903/18 про визнання банкрутом ТОВ “Рекуперація свинцю” затвердив реєстр вимог кредиторів боржника, включивши в нього в т.ч. вимоги Eаglen Enterprises LTD – на 4,9 млрд грн (четверта черга); ПАТ “Веста-Дніпро” – на 356,6 млн грн (четверта черга); Укрексімбанку – на 235,5 млн грн (у т.ч. 230,1 млн грн – четверта черга); ГУ ДФС у Харківській області – 36,2 млн грн (у т.ч. 33,5 млн грн – шоста черга) тощо.

Окремо були включені до реєстру вимог кредиторів вимоги ВТБ Банку на 1,45 млрд грн як такі, що забезпечені заставою.

При цьому 14.08.2019 суд відмовився визнати вимоги Приватбанку до ТОВ “Рекуперація свинцю” на 370 млн грн (у зв’язку з визнанням недійсним у судовому порядку договору про заміну боржника, за якими зобов’язання ПАТ “Веста – Дніпро” перед банком переходили до ТОВ “Рекуперація свинцю”).

20.05.2020 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Приватбанку та залишив без змін це рішення.

Як писав Finbalance, 09.11.2018 Дніпровський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу Дениса Дзензерського та скасував ухвалу Бабушкінського райсуду м. Дніпропетровська від 03.08.2018 (в справі №200/17906/14-ц), якою було задоволено подання держвиконавця і тимчасово обмежено Д. Дзензерського у праві виїзду за межі України до повного виконання ним рішення цього суду від 25.06.2015 щодо погашенням заборгованості перед ВТБ Банком.

Згідно з судовими матеріалами, Д. Дзензерський був поручителем по боргам компаній групи “Веста”. Щоправда, влітку 2017 року Д. Дзензерський публічно запевняв, що не є поручителем по кредитам, які видав ВТБ Банк і написав заяву в правоохоронні органи щодо фальсифікації відповідних порук.

Відповідно до судових матеріалів, на виконанні в державної виконавчої служби перебувало зведене виконавче провадження №47912939 щодо примусового виконання 13 виконавчих документів про стягнення з Д. Дзензерського грошових коштів на користь ВТБ Банку (загалом – 4,16 млрд грн), а також банку “Кредит Дніпро” (17 млн дол), БТА Банку (196,8 млн грн).

НАБУ і САП звинувачували Д. Дзензерського в поданні недостовірних даних у декларації за 2015 рік, зокрема, незадекларування ним відомостей про наявність фінансових зобов`язань перед ВТБ Банком, “Кредит Дніпро”, БТА Банком та наявність корпоративних прав у ПАТ «МНК «Веста».

Як повідомлялося, в листопаді 2019 року Д. Дзензерському було оголошено підозру.

У січні 2020 року стало відомо, що він оголошений в розшук.

Крім того, Генпрокуратура проводила розслідування щодо невиконання Д. Дзензерським судового рішення про погашення боргу перед ВТБ Банком, а поліція – за фактом вчинення службовими особами компаній «Рекуперація свинцю» та «Веста-Дніпро» (пов’язані з групою “Веста”) щодо ВТБ Банку шахрайства в особливо великих розмірах.

Джерело: СУД ВІДХИЛИВ ВИМОГИ БАНКУ “КРЕДИТ ДНІПРО” ДО ПАТ “ВЕСТА-ДНІПРО” НА 231 МЛН ГРН

 

 

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top