skip to Main Content

Чиновників мерії з райцентру на Дніпропетровщині за хабар засудили до 6 і 3 років в’язниці

Начальника відділу землекористування та екології Марганецької міськради і заступницю мера міста визнали винними в отриманні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Марганецького міського суду Дніпропетровської області.

У 2016 році директор ТОВ «Буд-акцепт» звернувся до міської ради з приводу розміщення павільйонів. За погодження чиновники начебто захотіли отримати 46 тис. грн. Після затримання в сумочці заммера і в сумці в кабінеті начальника відділу вилучили мічені купюри в сумі 44 тис. грн. Куди ще поділося 2 тис. грн невідомо. Для контрольованої передачі хабара підприємець надав власні кошти.

Обвинувачені вину не визнали.

Зі слів підприємця, йому сказали купити турнікет для мерії, а також віддячити меру, заступнику мера, начальнику відділу, всього на суму 46 тис. грн. Він вирішив, що не може дозволити собі сплатити таку суму і звернувся до правоохоронних органів.

У матеріалах справи є записи НСРД, як обговорювалась і передавалась неправомірна вигода. Зафіксовано розмову, як підприємець висловлює стурбованість, аби все пройшло добре. На це начальник відділу мерії відповідає, що ніхто його не чіпатиме, зі всіма погоджено, кожен депутат боїться, що залишиться без копійки, ніхто вже «задню не дасть», «тут все налажено».

Начальник відділу мерії в суді розповідав, що винагороду пропонував сам підприємець. В тумбочці його столу працівниками поліції була знайдена сумка з грошима. Сумку за два місяці до того він начебто загубив.

Заступниця мера говорила, що гроші кошти в її сумочці – це провокація з боку правоохоронних органів, ініційована групою, яка перебуває в опозиції до мера.

Водночас чиновники підтвердили, що підприємець погодився профінансувати купівлю турнікета для мерії.

Захист стверджував, що гроші підкинули, а керівник ТОВ «Буд-Акцепт» співпрацює з правоохоронними органами на постійній основі. Після затримання чиновників підприємець так і не поставив павільйони, хоча отримав погодження. Але суд не погодився і з позицією захисту і звернув увагу, що  підприємець заплатив 10 800 грн за викопіювання плану земельних ділянок та 727 грн за послуги «Дніпропетровськгазу», що свідчить про його намір в подальшому встановити павільйони та працювати в м.Марганець. За наявності провокації такі дії втрачають сенс.

Доказів підбурювання до хабара і нав’язування коштів суд не побачив. З матеріалів слідує, що підприємець намагався обійти законну процедуру встановлення павільйонів. Однак чиновники, у свою чергу, не пропонували йому офіційно звернутися до центру адмінпослуг.

Суд вирішив, що підприємець не був поставлений в умови, коли він не повинен був, але вимушений був дати неправомірну вигоду. Тому в діях обвинувачених відсутня кваліфікуюча ознака вимагання неправомірної вигоди. В ході судового розгляду встановлено, що начальник відділу не вимагав, а просив, неправомірну вигоду і не лише для себе, а й для третіх осіб і для встановлення турнікету в будівлі мерії.

Начальнику відділу мерії призначено 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах місцевого самоврядування строком на 3 роки і конфіскацією майна. Заступниці мера присудили 3 роки років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах місцевого самоврядування строком на 3 роки і конфіскацією майна.

На вирок може бути подано апеляцію протягом 30 днів. До набрання вироком законної сили обвинувачені перебувають під домашнім арештом.

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top