skip to Main Content

ЕКСДЕПУТАТА КРИМУ ГАНИША, ЩО ГОЛОСУВАВ ПРОТИ ПРИЄДНАННЯ КРИМУ ДО РОСІЇ, 2 ГРУДНЯ МОЖУТЬ ПОСАДИТИ НА 12 РОКІВ ЗА ДЕРЖЗРАДУ

Київський апеляційний суд 2 грудня повинен оголосити рішення у справі ексдепутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша, раніше засудженого Дніпровським районним судом міста Києва до 12 років позбавлення волі за держзраду.

Про це “Судовому репортеру” повідомив адвокат Василя Ганиша – Олександр Тананакін:

«Вважаю, що справа за обвинуваченням Василя Ганиша є яскравим прикладом того, коли треба було «призначити» винного і суд першої інстанції виконав таке завдання на всі сто відсотків. На мою думку, під час судового розгляду в апеляційній інстанції, стороною захисту було повністю спростовано позицію обвинувачення, яка сформована лише на припущеннях та домислах.

Прокуратура стверджує, що Ганиш голосував за прийняття «Конституції Криму», але жодних доказів на підтвердження такого голосування, за час розгляду даної справи, так і не надано. Разом з тим, Василь Ганиш був єдиним депутатом, який проголосував проти проведення «референдуму про приєднання Криму до Росії» і за це отримав 12 років позбавлення волі від українського правосуддя. Чи є такий вирок справедливим та законним? Вважаю, що кожен з нас може самостійно відповісти на це питання, не будучи фахівцем в галузі права!

2 грудня 2019 року о 11 год. 30 хв. в Київському апеляційному суді заплановано заслухати промову Василя Ганиша у судових дебатах та, сподіваюсь, що того ж дня ми почуємо рішення апеляційної інстанції. Запрошую всіх небайдужих громадян та представників ЗМІ прийти та підтримати Василя Ганиша у боротьбі проти такого сфабрикованого на «швидку руку» обвинувачення.» – резюмував адвокат.

Факти:

14 лютого 2019 року Київський апеляційний суд почав розглядати 3 скарги адвокатів Ганиша. У них захисники просять повністю виправдати ексдепутата.

9 листопада 2018 року Дніпровський районний суд Києва визнав ексдепутата Верховної Ради Криму Василя Ганиша винним у державній зраді і засудив його до 12 років позбавлення волі без конфіскації майна. Засуджений також зобов’язаний виплатити 5389 гривень судових витрат. До набуття законної сили рішення суду Ганиш має перебувати під домашнім арештом. Такий запобіжний захід діяти, поки апеляційний суд не винесе рішення.

Суд вважає, що ексдепутат 11 квітня 2014 року брав участь у голосуванні за російську «конституцію Криму» і висувався на виборах до міськради Феодосії, які проводилися 14 вересня 2014 року за російським законодавством. Суддівська колегія вирішила, що таким чином Ганиш сприяв підривній діяльності Росії в Криму і вчинив державну зраду. Точно так само дії Ганиша оцінювала прокуратура.

Сам ексдепутат називає себе єдиним депутатом, який проголосував проти проведення «референдуму про приєднання Криму до Росії». Він каже, що не голосував за російську «конституцію Криму», і в день її ухвалення прийшов до парламенту для особистої зустрічі з міністром соціальної політики. Ганиш підтверджує, що балотувався на російських виборах до міськради. Але каже, що робив це на прохання місцевого меджлісу, щоб «відтягнути» голоси у кандидата від Компартії.

Довідково:

Василь Ганиш народився у 1957 році на Івано-Франківщині, має двох синів, четверо онуків, дружину. Наприкінці 80-х переїхав жити до Криму, де і залишився після розпаду Союзу. Характеризується як високопатріотична людина, україномовний, у 1992 році стояв у витоках “Просвіти” в Криму (на установчих зборах “Просвіти” в Криму був також Рефат Чубаров).

Василь Ганиш двічі був депутатом Феодосійської міської ради, начальником податкової міста, міністром Ради міністрів Криму, депутатом Верховної Ради Криму шостого скликання, заступником Феодосійського міського голови. Багато допомагав кримським татарам, сприяв будівництву українських шкіл тощо.

Дійсно, Василь Ганиш був на цьому засіданні, але був єдиним депутатом, який проголосував проти проведення референдуму. Є відео, на якому зафіксований результат голосування і дуже незадоволене обличчя Василя Ганиша. Одразу після голосування в той же день він дає інтерв’ю, в якому зазначає про те, що не міг підтримати голосування. Головний редактор того видання, який зараз вже працює в Києві в виданні “Фокус” – Олексій Батурин, підтвердив цей факт і навіть дав під присягою в суді відповідні свідчення.

Джерело: Судовий репортер

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top