skip to Main Content

ГЕНПРОКУРОР РЯБОШАПКА В ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА НЕ ПРОВОДИТЬ ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН

Відповідно до статті 40 Конституції України, Законів України «Про звернення громадян», «Про статус народного депутата України», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про комітети Верховної Ради України», статті 9 Закону України «Про прокуратуру» та з метою забезпечення реалізації прав громадян на особисте звернення до органів прокуратури України наказом Генерального прокурора від 20.12.2017  № 357 затверджено Інструкцію про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України (далі – Інструкція)

Відповідно до вимог розділу VI. “Порядок проведення особистого прийому громадян в органах прокуратури” Інструкції:

1. Особистий прийом громадян в органах прокуратури проводиться Генеральним прокурором, заступниками Генерального прокурора, керівниками та заступниками керівників регіональних і місцевих прокуратур, структурних підрозділів прокуратур усіх рівнів, прокурорами відділів Генеральної прокуратури України, регіональних та місцевих прокуратур.

2. Особистий прийом громадян Генеральним прокурором, заступниками Генерального прокурора, керівниками регіональних і місцевих прокуратур та їх заступниками, керівниками підрозділів місцевої прокуратури, їх заступниками здійснюється у встановлені дні та години згідно з графіком, затвердженим керівником прокуратури відповідного рівня, іншими працівниками прокуратури (визначеними у пункті 1 цього розділу) – у день їх звернення у робочі дні та години, як правило, у порядку черговості або за дорученням керівників.

3. Прийом громадян за місцем їхньої роботи і проживання та в інших державних установах проводиться у разі потреби в порядку, визначеному керівником відповідної прокуратури.

4. Графіки особистого прийому громадян розміщуються на офіційних веб-сайтах прокуратур та в приміщеннях органів прокуратури в доступному для ознайомлення місці. Поряд з ними мають бути розміщені тексти Законів України «Про звернення громадян», «Про прокуратуру», графіки прийому громадян керівництвом прокуратур вищого рівня.

29 серпня 2019 року Верховною Радою України Руслана Рябошапку обрано на посаду Генерального прокурора.

Лише через місяць з моменту обрання на посаду особисто Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою 27 вересня 2019 року затверджено Графік особистого прийому громадян керівництвом Генеральної прокуратури України.

Згідно з цим графіком Генеральний прокурор веде особистий прийом громадян в останній четвер кожного місяця з 10 до 12 години.

Тобто, щоб не проводити прийом громадян в вересні місяці 2019 року Графік було затверджено 27 вересня – на наступний день, після спливу останнього четверга вересня місяця – 26 вересня, таким чином уникнувши виконання своїх прямих обов’язків щодо особистого прийому громадян.

Наступний прийом повинен був відбутись сьогодні 31 жовтня 2019 року, але він не відбувся, оскільки саме на цей день було заплановано внесення подання на зняття депутатської недоторканності з депутата Ярослава Дубневича до Верховної Ради України, яка, до речі, ефективно провалила і заговорила питання щодо зняття депутатської недоторканності, незважаючи на провладну моно більшість у ВРУ.

Тобто, відбувається пряме ухилення від виконання своїх обов’язків Генеральним прокурором не зважаючи на те, що він працює вже більше двох місяців і люди чекають особистого прийому саме з Генеральним прокурором, але марно.

Автор: Головний редактор “Судового репортера” Шатній Олександр

Джерело: Судовий репортер

 

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top