skip to Main Content

ХТО ЗНИЩЮЄ ЧОВНОВУ СТАНЦІЮ “РОП-6” НА ОБОЛОНІ?

У 1974 році на Оболоні було створено човнову станцію, на якій громадяни зберігали свої маломірні човни. Дана човнова станція ще існує і на даний час. Належить вона ТОВ «Підприємство побутового обслуговування «Лагуна», яке у 1995 році законно придбало цілісний майновий комплекс цієї станції у Держави.

Протягом усього часу, як з дня заснування так і до тепер, човнова станція не змінила мети своєї діяльності та продовжує надавати послуги громадянам зі зберігання маломірних човнів.

Переважна більшість громадян – власників човнів, користуються її послугами майже з часів заснування цієї станції та є пенсіонерами. Крім цієї категорії населення, на човновій станції зберігають свої човни і учасники бойових дій, учасники АТО та інші поважні громадяни. Вартість зберігання тут свого човна є “посильною” навіть для не дуже забезпечених верств населення та пенсіонерів.

Натомість у човнової станції є і проблемі, які здатні взагалі знищити її та залишити човнярів без своїх маломірних суден, адже зберігати їх просто немає де. Знищивши дану човнову станцію, певні сили по суті віднімуть у громадян їх власне майно – маломірні судна.

Так, протягом усього часу існування цієї човнової станції існують і проблеми, пов’язані з оформленням земельної ділянки під законно придбаним цілісним майновим комплексом колишнього РВП-6. Київська міська рада усіх скликань з різних надуманих мотивів відмовляється оформити право човнової станції на землю. Позаяк, відповідно до вимог закону, разом з придбанням нерухомості, до якої відноситься і цілісний майновий комплекс станції, переходить право користування землею під ним.

Натомість, не зважаючи на те, що тут знаходиться законно придбане майно човнової станції, а також на те, що власник ЦМК – ТОВ «Лагуна» не одноразово намагався оформити право на землю, за часів мера Києва Черновецького Л. земельна ділянка площею 16,44 Га на якій у тому числі розташована човнова станція (човнова станція займає всього 4,5 Га) передається ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс» під забудову.

Розуміючи, що Держава не дуже поспішає захистити громадян від зловживань зацікавлених чиновників, човнярі об’єднались та створили Громадську організацію «Спілка власників маломірних суден в Оболонському районі міста Києва «РОП-6». Ця громадська організація активно захищає інтереси громадян, які зберігають свої маломірні човни на території даної човнової станції.

Протягом усього часу існування човнової станції за новітньої історії України, періодично з боку різного роду державних установ здійснюються спроби знищити її. То, природоохоронний прокурор звертається до суду з позовом про звільнення земельної ділянки, але отримує відмову; то КП «Київблагоустрій» приїздить і знищує паркан човнової станції, залишаючи тим самим майно громадян – маломірні човни без засобів охорони та провокуючи їх розграблення; то Головне управління поліції в м. Києві порушує кримінальну справу за фактом самовільного зайняття земельної ділянки, але не знайшовши складу злочину, припиняє розслідування.

Апогеєм спроб знищити човнову станцію став 2021 рік.

У 2021 році Оболонське районне управління поліції знову відкрило кримінальне провадження за фактом нібито самовільного зайняття земельної ділянки. Проведено обшук на ТОВ «Лагуна», вилучено деякі документи фінансової звітності. Згодом, на підставі клопотання одного з прокурорів Оболонської прокуратури, отримано ухвалу слідчого судді про арешт земельної ділянки на якій у тому числі знаходиться човнова станція. На підставі цієї ухвали, слідчий особисто приклеїв біля входів на територію човнової станції вимогу про те, що до 10 січня 2022 року громадяни – власники човнів зобов’язані звільни дану територію від свого майна. У протилежному випадку, усі човни будуть вилучені.

Як завжди, включившись у роботу по захисту човнярів від таких зухвалих і відвертих зловживань органу досудового слідства та прокуратури, Громадській організації стало відомо, що у клопотанні про арешт земельної ділянки, прокурор умисно приховав від суду документи про наявні права ТОВ «Лагуна» на користування цієї земельною ділянкою, про наявне преюдиціальне рішення господарського суду, про закриття раніше розслідуваної за цими ж фактами кримінальної справи. Крім того, знаючи про те, що на території бази знаходяться маломірні човни та шафи для зберігання такелажу, слідчий та прокурор обманюють суд та стверджують, що човни, шафи, контейнери тощо розмішені на цій території «невідомими особами». Приховують від суду інформацію і про те, що на території бази маломірних суден зберігаються маломірні човни, які належать громадянам на праві власності. Має місце також приховування та перекручування іншої об’єктивної інформації, яка повинна була бути повідомлена суду.

З цього приводу направлено ряд звернень та скарг до відповідних органів. Також громадська організація звернулась до мера Києва Віталія Кличка. Але, на жаль, ніякої відповіді від мерії вже більш як протягом півтора місяці не надано.

Паралельно, зацікавлені у знищенні човнової станції особи, вирішили зайти нібито зі сторони громадськості.

Так, стало відомо про те, що інша громадська організація «Твердиня», звернулась до Київської міської державної адміністрації та Оболонської районної держадміністрації із запитом у якому просила надати інформацію та документи щодо права на користування інженерними мережами суб’єктами, які знаходяться на земельній ділянці, на якій і розташована човнова станція.

Одразу, не зволікаючи відповідні запити від державних адміністрацій надійшли підприємству ТОВ «Лагуна», яке володіє та адмініструє човнову станцію. Разом з тим, на підприємство завітали й інспектори з перевірками інженерних мереж.

Традиційно, громадські організації в Україні асоціюються із захистом інтересів громадян, а не з захистом інтересів окремих зловживаючи ми своїми повноваженнями суб’єктів.

Дані аналітичної системи youcontrol свідчать про те, що Громадська організація «Твердиня» є афільованим громадським утворенням депутата Київської міської ради Федоренка Юрія, що належить до правлячої партії «Слуга народу». Яку мету переслідує підконтрольна депутату громадська організація, з’ясовуючи питання правомірності користування човновою станцією інженерними мережами? Чи це не є додатковим тиском та спробами знайти хоча б якісь порушення аби полегшити процедуру знищення човнової станції?

До цього слід згадати, що окремі човнярі, у зв’язку з  окресленими зловживаннями правоохоронних органів, звертались по допомогу до однопартійця цього депутата по Оболонському виборчому округу Владислава Трубіцина. Натомість, останній своїм листом відправив їх самостійно боротись з протизаконням поліції та прокуратури повідомивши лише, що вони на правильному шляху. Але ж саме цей однопартієць у публічному просторі позиціонує себе як борець за права громадян, довкілля та проти забудов.

Отже, у боротьбі човнової станції за життя вбачається певна системність зацікавлених у її знищенні осіб.

Спочатку поліція безпідставно відкриває кримінальну справу під прикриттям якої чинить відвертий тиск та залякування громадян, потім один депутат відхрещується від участі у захисті громадян від незаконних посягань правоохоронців, а другий, його однопартієць через власну громадську організацію тисне з іншого боку, а мер Києва зберігає мовчання…

Не сумніваємось, що за цим усім стоїть дуже могутня та наполеглива сила. Хто це?

Усвідомлення могутності супротивника додає наснаги у боротьбі. Адже гідно боротись з сильним супротивником.

ГО «Спілка власників маломірних суден в Оболонському районі міста Києва «РОП-6» спільно з човнярами продовжує боротьбу. І будьте певні, РОП-6 буде існувати століттями!

Джерело: Спеціальні кореспонденти

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top