skip to Main Content

ПЕТИЦІЯ ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ОЗЕРА “БІЛЕ” ТА ПРИЛЕГЛОЇ ТЕРИТОРІЇ

Вчора на сайті Електронних петицій Київської міської ради було розміщено петицію щодо збереження озера Біле. Станом на сьогодні зібрано вже більше 600 голосів з 6000 необхідних. Проголосувати за петицію мають змогу мешканці столиці до кінця 2022 року.

В петиції зазначено, що озеро Біле знаходиться в середині кварталів забудови житлового масиву Оболонь, та є фрагментом не засипаної під час гідронамиву поверхні Оболонських лук.

Воно наповнюється чисельними джередами, які постійно живлять озеро підземними водами, а вік налічує понад 200 років.

Озеро має велике рекреаційне та кліматичне значення у формуванні мікроклімату Оболонського району.

На території сформована затишна зелена зона, яка облаштована пішохідною доріжкою з освітленням та сходами до озера і слугує місцем відпочинку для мешканців району.

На озері ростуть поширені угрупування сальвінії плавучої, які через свою рідкість та вразливість занесено до Зеленої книги України.

З риб мешкають плітка, плоскирка, краснопірка, карась золотий та срібний, окунь.

Також, на території озера Біле, знаходять притулок більше 5 видів водно-болотних птахів, значна кількість яких, є рідкісними або зникаючими. Також великим є різноманіття горобиних птахів, які охороняються Бернською конвенцією.

В умовах постійного зменшення кількості водно-болотних угідь, має велике значення збереження тих, що залишились. Зобов’язання з охорони водно- болотних угідь (до числа яких належить і вказана територія), Україна взяла на себе, приєднавшись до Рамсарської конвенції.

Попри це, прилегла до озера земельна ділянка, постійно знаходиться під загрозою забудови і місцева громада вже декілька років поспіль протистоїть забудовнику, який намагається звести біля озера 3(три) багатоповерхівки і фактично знищити його.

Наразі, від знищення озера Біле, забудовника стримує лише відсутність згоди державних органів на зміну цільового призначення прилеглої де озера земельної ділянки, на якій розташована споруда спортивного комплексу «Акваріум».

Необхідно унеможливити забудову зеленого масиву цієї місцевості та забезпечити ефективне функціонування екологічної мережі Оболонського району і міста Києва.

Закликаємо Київську міську раду, на законодавчому рівні захистити озеро та прилеглу зелену зону від забудови і прийняти відповідне рішення, яким оголосити озеро Біле ландшафтним заказником місцевого значення.

Джерело: Петиція “Зберегти озеро Біле”

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top