skip to Main Content

11 ЛЮТОГО ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ СУД КИЄВА ЗАСЛУХАЄ СПРАВУ РОСІЙСЬКОГО ПОЛІТИКА ЖИРИНОВСЬКОГО ЩОДО ФІНАНСУВАННЯ ТЕРОРИЗМУ

В жовтні 2018 року Генеральна прокуратура передала до суду обвинувачення депутата Державної Думи Росії, лідера партії ЛДПР Володимира Жириновського у фінансуванні бойовиків на Донбасі.

У цьому кримінальному провадженні затверджено обвинувальний акт за ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 258-5 КК України, вручений захисникам Жириновського А. Діденко і М. Дегтярьову, і скеровано до Шевченківського районного суду Києва для розгляду по суті.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Жириновський у березні-квітні 2014 року з метою матеріального забезпечення терористичних організацій “ЛНР” і “ДНР” створив та очолив організовану групу, до складу якої увійшли окремі депутати Державної думи і члени Ліберально-демократичної партії Росії, з метою здійснення збору коштів з російських громадян.

Надалі зазначена група під керівництвом Жириновського, на прохання очільника терористичного батальйону “Сомалі” Михайла Толстих (позивний “Гіві”), протягом 2014-2017 років здійснила поставки бойовикам 6 транспортних засобів російського виробництва з підвищеними прохідними і експлуатаційними можливостями, деякі з яких використовувалися під час вчинення терористичних актів проти військових і правоохоронців України, зокрема на території донецького аеропорту.

Інкриміновані депутатам Держдуми кримінальні правопорушення передбачають покарання на строк від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За повідомленням прес-служби Генпрокуратури, Шевченківський районний суд Києва 18.09.2018 задовольнив клопотання сторони обвинувачення і дав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування в кримінальному провадженні у відношенні підозрюваного В. Жириновського і двох депутатів Державної думи Російської Федерації”.

Судове засідання заплановано на 11 лютого 2020 року на 9:30 в приміщенні Шевченківського суду міста Києва.

Справа розглядається колегією у складі трьох суддів: Овсеп”ян Т.В., Слободянюк П.Л., Кваша А.В.

Джерело: Спеціальні кореспонденти

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top