skip to Main Content

ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ ОЛЬГА ОНІЩУК БЕЗПІДСТАВНО МАНІПУЛЮЄ ТИСКОМ НА НЕЇ СУДОВОГО РЕПОРТЕРА

Заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації постійно під час зустрічі з журналістами Судового репортера, що відбулась 04 листопада 2019 року в приміщенні Міністерства юстиції України, наголошувала на тому, що на неї тиснуть різні ЗМІ, оскільки в будь-якій справі завжди є дві сторони і одна з яких залишається незадоволеною.

“Рейдери зараз діють дуже професійно, в основному завжди з телекамерами. Маніпуляції здійснюють і громадяни, і рейдери, і журналісти. Кожна сторона вважає, що вона права. Кожна сторона вважає, що Комісія Міністерства юстиції з розгляду скарг у сфері державної реєстрації порушує їх права, але комісія діє виключно в межах чинного законодавства”, – зазначила пані Оніщук.

Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук на сайті Мін’юсту 24 жовтня 2019 року наголосила, що відтепер принципами роботи Комісії будуть діалог, прозорість та законність: засідання комісії відбуватимуться у форматі круглого столу, буде створена гаряча лінія для спілкування зі скаржниками, а рішення будуть базуватися на букві закону, не зважаючи на можливий тиск з боку ЗМІ та політиків.

Головний редактор Судового репортера на закиди в сторону ЗМІ запитав, чому міністерство не відповідає на листи від Судового репортера в зазначений термін? Зокрема навів для прикладу відповідь за підписом Оніщук Ольги від 8 жовтня 2019 року в якому йдеться про продовження строків розгляду листа, оскільки потрібен додатковий час. Але, за вікном уже 4 листопада і дотепер жодної додаткової відповіді не надійшло. А лише лунають закиди, при прямому ухиленні від виконання міністерством своїх функцій, про якийсь тиск, свідомо перекручуючи факти і приховуючи запитувану інформацію.

В цьому листі-запиті, відповідь на який наведена вище, зокрема йшлося про надання копії рішення комісії і про самостійне визначення нею, як заступником міністра юстиції, а також рядом інших посадових осіб міністерства, зручного, в першу чергу їм, місця та часу, в який Судовий репортер міг би отримати коментарі/відповіді на всі нагальні питання.

Тобто, міністерство дає формальні відписки або ігнорує взагалі такі листи, а потім маніпулює про тиск з боку ЗМІ, хоча саме ухиляється свідомо від спілкування зі ЗМІ, що призводить в результаті до пошуку можливостей отримати інформацію та коментарі від перших осіб міністерства. Але, пошуки шляхів обмежуються виключно рамками чинного законодавства. І ніякого тиску не має, окрім як в уяві можновладців.

Також головний редактор Судового репортера зазначив, що на сайті Міністерства юстиції України, зокрема в розділі, що стосується питання діяльності Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, майже взагалі відсутні рішення комісії за всі роки роботи, за виключенням декількох десятків рішень, хоча скарг було майже 4000. Тобто, є свідоме приховування інформації.

А профіль роботи заступника міністра Ольги Оніщук якраз стосується питань державної реєстрації. Саме в цій сфері і функціонує вищеописана комісія.

Джерело: Судовий репортер, 

Мін’юст

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top