skip to Main Content

РАДНИКА ЕКСГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ ПАТ “ДЕРЖАВНА ПРОДОВОЛЬЧО-ЗЕРНОВА КОРПОРАЦІЯ УКРАЇНИ” ЗАВАДСЬКОГО 2,5 РОКИ ПРОДОВЖУЮТЬ УТРИМУВАТИ ПІД ВАРТОЮ

За даними слідства голова правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ПАТ “ДПЗКУ”), попередньо залучивши Завадського А.Ю, який був радником голови правління та заступником директора фінансово-економічного Деператменту ПАТ “ДПЗКУ”, та іншу особу, за пособництва Корнієнка В.М., прийняв від Федоричева Олексія обіцянку неправомірної вигоди в особливо великому розмірі в сумі 667 298,81 доларів США (що станом на 25.07.2014 еквівалентно 7 842 627, 41 грн.) за укладення та виконання контрактів на поставку сільськогосподарської продукції між ПАТ «ДПЗКУ» та підконтрольним Федоричеву Олексію підприємством LIRTAVIS ENTERPRISES LTD (Республіка Кіпр) за цінами нижчими від ринкових, а також на вигідних для Федоричева Олексія умовах оплати.

За вище описаними фактами відкрито кримінальне провадження за № 52017000000000733 від 30.10.2017 року. Завадський звинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 368 КК України

У м. Вільнюс (Литовська Республіка) 31 жовтня 2019 року затримано колишнього голову правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (далі — ДПЗКУ), якого Національне бюро з березня 2017 року розшукувало як підозрюваного у кримінальному провадженні за фактом завдання понад 60 млн дол. США збитків підприємству. За даними ЕП мова йде про Петра Вовчука.

Дві особи пішли на угоду з обвинуваченням та компенсували завдані ними збитки в розмірі 60 тис. доларів. Справи стосовно ще двох осіб — радника голови правління ПАТ “ДПЗКУ” Завадського та представника міжнародного зернотрейдера — скеровані до суду. Ще одну особу оголошено в розшук.

Починаючи з початку 2018 року і до сьогодні підсудному Завадському постійно обирається запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але поступово зменшується розмір альтернативного запобіжного заходу – застави. Першочергово прокурори просили 49 млн 336 тис грн і поступово за весь час сума зменшувались і на сьогоднішній день становить 630 тис 600 грн.

Під час останнього судового засідання 28 січня 2020 року було розглянуто клопотання прокурора від 21.01.2020 року про продовження підсудному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 630 тис 600 грн. Прокурор мотивує необхідність продовження саме такого запобіжного заходу тим, що з боку обвинуваченого були спроби затягування процесу, затягування строків ознайомлення з матеріалами справи, відмова від отримання матеріалів справи і т.д.

Сторона захисту зазначає, що всі ризики є недоведеними, реального ризику впливу на свідків немає, оскільки за весь час тримання під вартою не було намагання будь-яким чином впливати на свідків, а з деякими з них Завадським взагалі не знайомий. Захист заперечує також проти визначення застави у  визначеному розмірі, оскільки у обвинуваченого немає можливості особисто сплатити ці кошти, так як він вже 3 роки не працює і переважну більшість часу знаходиться в СІЗО. Захист просив застосувати домашній арешт з електронним засобом фіксації та покладенням обов’язків на розсуд суду.

Суд розглянувши матеріали справи вирішив продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 300 розмірів мінімальних прожиткових мінімумів, а саме 630 тис 600 грн.

Джерело: Спеціальні кореспонденти

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top