skip to Main Content

Адвокати Бахматюка звинуватили НАБУ у незаконних діях в Австрії

НАБУ проводить несанкціоновані правоохоронними органами Австрії слідчі дії у справі Писарука-Бахматюка на території цієї країни, що є грубим втручанням у внутрішні справи Республіки Австрія і загрожує серйозним дипломатичним скандалом для України.

Про це розповіли адвокати Олега Бахматюка під час прес-конференції в УНІАН.

НАБУ почало проводити несанкціоновані слідчі дії у справі Писарука-Бахматюка на території Австрії. Про це повідомили адвокати Олега Бахматюка Тетяна Козаченко та Олексій Шевчук в понеділок, 16 грудня, під час прес-конференції в УНІАН. Юристи стверджують – слідчі дії проводяться без відома і узгодження з правоохоронними органами Республіки Австрія. Такі незаконні дії можуть призвести до серйозного дипломатичного скандалу, адже проведення таких несанкціонованих дій є прямим втручанням у внутрішні справи Республіки Австрія.

“Існує Європейська конвенція про взаємну допомогу в кримінальних справах, стороною якої є Україна, яка чітко визначила, яким чином можуть відбуватися процесуальні дії на території інших держав. НАБУ цієї процедури не дотрималось, без залучення дипломатичних представництв, правоохоронних органів Австрії самостійно проводить слідчі дії. Це є втручанням в суверенитет іншої держави”, – заявила юристка юрист Тетяна Козаченко. Відповідні заяви до австрійських правоохоронних органів щодо незаконних дій українських силовиків на території Австрії держави вже готуються австрійськими адвокатами.

Також адвокати повідомили, що доступ до матеріалів справи в НАБУ стороні захисту обіцяють надати не раніше 20 грудня, що є прямим порушенням прав людини. Крім того адвокати і досі не можуть приступити до виконання своїх професійних обов’язків, що є грубим порушенням конституційних прав їх клієнта. “На сьогоднішній день в цю схему, щоб тиснути на Бахматюка і його родину, залучили Мінюст. Знайшли трьох безкоштовних державних адвокатів і видали їм свідоцтва про представництво Бахматюка, Василюк і Мальцева. Тобто, НАБУ для того, щоб створити видимість процесу захисту надало державних адвокатів, попри те, що вони ще тиждень тому відмовились від державних адвокатів”, – заявив адвокат Олексій Шевчук. На його думку, НАБУ не хоче їх визнавати адвокатами у справі і намагається нав’язати безкоштовних адвокатів, щоб унеможливити оскарження незаконних дій захисниками. “Будь-яких підстав для розшуку пана Бахматюка немає. Вся інформація про розшук Бахматюка є фейковою і Бахматюк у міжнародному розшуку не перебуває. Ми повідомили Інтерпол про те, що ця справа має виключно політичний підтекст”, – додав Олексій Шевчук.

Справа Писарука-Бахматюка стосується отримання рефінансування НБУ VAB Банком. Офіційні висновки експертиз наразі спростовують звинувачення, публічно висунуті НАБУ бізнесмену. Окрім того, сам Олег Бахматюк неодноразово пропонував погасити заборгованість банку, але відповіді на свою пропозицію з боку держави досі не отримав.

Джерело: https://gazeta.ua/articles/politics/_advokati-bahmatyuka-zvinuvatili-nabu-u-nezakonnih-diyah-v-avstriyi/943378

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top