skip to Main Content

АДВОКАТИ ТАКОЖ ЛЮБЛЯТЬ “ПШОНКА СТАЙЛ”

Всі пам’ятають скандал з портретом колишнього Генерального прокурора України Віктора Пшонки в образі імператора, який знайшли активісти в часи Революції гідності. Але, як виявилось, не тільки генпрокурор-втікач наділений був імперськими амбіціями, а й з числа адвокатів з’явились його послідовники в цьому напрямку. Мова йде про заступника голови комітету захисту прав адвокатів та гарантій їх діяльності Національної асоціації адвокатів України Клочкова Володимира.

Адвокат Володимир Клочков, який є керуючим партнером Адвокатського об’єднання “Клочков і партнери”, опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці пост із зображенням портрету, виконаного в стилі “Пшонка стайл”. Не зрозуміло чи то адвокат себе так любить, що замовив свій портрет в такому виконанні, щоб задовольнити свої “наполеонівські” амбіції, чи то подарунок колег, які в ньому вбачають схожість з виконаним образом. Невідомо. Але, цього посту вже не вдається знайти на його сторінці, оскільки адвокат його видалив, напевне, щоб він не різав око присутністю цього портрету. В редакції Спеціальних кореспондентів залишилась копія видаленого посту.

Фото не дуже гарної якості, але все ж таки дає можливість зрозуміти, що адвоката Клочкова зображено на портреті в образі дуже схожому на полковника Російської імперії з певними нагородами.  Серед “присвоєних” нагород вбачається дуже схожі нагороди на Орден Святого Станіслава та Орден Святого Георгія.

Орден Святого Станіслава (пол. Order Świętego Stanisława) — одна з найдавніших польських нагород. 1831 року орден Святого Станіслава був введений у російську нагороджувальну систему.

Ним нагороджували як в роки війни, так і в мирний час. Загалом, кількість українських кавалерів Ордену в Російській імперії склала понад 25 тисяч осіб.

Ця орденська нагорода була найнижчою за рангом і наймасовішою в Російській імперії. Нею нагороджувались практично всі державні службовці, як цивільні, так і військові, що мали класні чини і прослужили бездоганно встановлений термін. Цю нагороду міг отримати навіть домашній вчитель, що прослужив не менше 15 років і мав класний чин.

У грудні 1917 року, після Жовтневого перевороту, декретом Ради народних комісарів всі ордени, що існували на той час, було скасовано.

Орден Святого Георгія (Імператорський Військовий орден Святого Великомученика і Побідоносця Георгія)  — вища військова нагорода Російської імперії. В ширшому сенсі — комплекс відзнак офіцерів, нижніх чинів і військових підрозділів.

Орден Святого Георгія виділявся своїм статусом серед інших російських орденів тим, що був нагородою за особисту доблесть у бою і особисті заслуги. Тільки за них офіцер міг бути удостоєний нагороди, що строго регламентувалося статутом ордена. Орденські знаки не нумерували, але велися списки нагороджених.

Варто відмітити, що Орден Святого Георгія виконується на всім сумновідомій георгіївській стрічці, але автор вирішив на портреті змінити георгіївську стрічку на іншу, щоб не так явно, напевне, кидалась в очі приналежність до “поціновувачів” Російської імперії та “русского мира”.

Інші нагороди, на жаль, не вдалось розгледіти із-за поганої якості фото. Але, редакція Спеціальних кореспондентів відкрита до діалогу та із задоволенням ознайомиться із даним портретом в гарній якості для більш детального його аналізу.

Джерело: Спеціальні кореспонденти

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top