skip to Main Content

АМКУ та інші держоргани відмовляються розслідувати діяльність дорожнього картелю

Є ймовірність, що «улюбленці» Укравтодору знаходяться під захистом офісу президента.

Антимонопольний комітет України офіційно відмовляється розслідувати діяльність картелю і дії Укравтодору, які привели до його створення. Хоча світова історія доводить, що створення картелів в дорожній галузі викликає підвищення до 30-40% цін на ремонт доріг за рахунок вартості будматеріалів (США, Швеція). І за даними CoST, в Україні в 2020 році вартість ремонту доріг уже майже подвоїлася, відповідно скорочуючи кількість кілометрів доріг, які могли б бити побудовані за виділені державою гроші. Для розуміння, сума, виділені державою в 2020-му році на будівництво доріг в три рази перевищує витрати воюючої України на оборонне замовлення.

Крім АМКУ дорожній картель не хочуть помічати ні в СБУ, ні в Офісі генерального прокурора, ні в Державній аудиторської службі.

З погляду реальної правоохоронної діяльності, найбільше просунулися детективи НАБУ. Їм в кооперації з Центральним антикорупційним бюро Польщі вдалося взяти Славоміра Новака, який очолював Укравтодор за часів Кононенко-Порошенко. Відразу після затримання в липні стало відомо, що йому інкримінують отримання хабарів від учасників тендерів Укравтодору. І тут почалося найцікавіше – українське і польське розслідування пішли з різною швидкістю.

Польські слідчі почали допитувати всіх причетних і запідозрили не тільки Новака як одержувача, але і підрядників як хабародавців.

Зате українське слідство забуксувало. Я подав запит до Офісу генпрокурора з питаннями, розслідується в Україні так само, як і в Польщі, причетність компаній «Онур» і «Альтком» до хабарів і чи планується вручення будь-яким особам підозра в скоєнні злочину, передбаченого статтею 369 Кримінального кодексу Україна – «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі».

У Венедиктової зволили сказати лише одне: в рамках українського кримінального провадження №52019000000000809 підозра повідомлено лише Новаку за частиною 4 статті 368 ККУ як взяткополучателю.

А ось на питання про підозри хабародавця згідно зі статтею 369 ККУ відповідати відмовилися, сховавшись за таємницю слідства. Фактично це означає, що улюбленцям Укравтодору звинувачень в дачі хабарів не пред’являли. Більш того, є підстави вважати, що ці улюбленці Укравтодору знаходяться під омофором офісу президента.

Джерело: zn.ua

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top