skip to Main Content

ДБР повідомило про підозру ексголові Банку Михайлівський

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому виконуючому обов’язки голови правління ПАТ «Банк Михайлівський», який підозрюється в розкраданні понад 870 млн грн.

Про це повідомила перша заступниця директора ДБР Ольга Варченко.

«За попередньою версією слідства, топ-менеджер зловживав своїм службовим становищем і безпідставно видав кредити кільком підставним фірмам на загальну суму понад 870,1 мільйона гривень. Тобто, у формі кредитів він просто вивів гроші з фінустанови, завдавши чималих збитків державі, а саме – Фонду гарантування вкладів фізичних осіб», – написала вона в Facebook.

За словами Варченко, слідство здійснюють слідчі Центрального апарату ДБР, за процесуального керівництва ГПУ та оперативного супроводження департаменту кіберполіції Нацполіції.

Як уточнив редакції FinClub ексголова банку Ігор Дорошенко, мова йде про Дениса Панфілова, якого МВС ще в 2016 році оголосило в розшук.

Шевченківський районний суд Києва 13 серпня 2016 року обрав запобіжний захід у вигляді двох місяців арешту колишньому голові правління Банку Михайлівський Ігорю Дорошенко, який підозрюється в розкраданні 870 млн грн і доведенні банку до неплатоспроможності. А 29 серпня цей же суд обрав запобіжний захід колишньому директору «Інвестиційно-розрахункового центру» Михайлу Канюку у вигляді двох місяців утримання під вартою.

Нагадаємо, що 3 грудня Північний апеляційний господарський суд Києва відмовив у вимогах ПАТ «Банк Михайлівський» до ТОВ «ФК «Плеяда» і ТОВ «ФК «Фагор» у визнанні недійсними договорів факторингу та поверненні прав вимог за кредитними договорами.

Фонд гарантування не погодився з цим рішенням суду у справі щодо відступлення права вимоги на частину кредитного портфелю Банку Михайлівський та подає касаційну скаргу до Верховного суду.

Станом на 1 грудня 2019 року ФГВФО виплатив понад 30 тис. вкладників та фізосіб, яких прирівняно до вкладників Банку Михайлівський, гарантоване відшкодування на загальну суму майже 2,5 млрд грн.

Як відомо, Банк Михайлівський належав власнику торговельної мережі “Ельдорадо” Віктору Поліщуку.

Національний банк визнав неплатоспроможним Банк Михайлівський 23 травня 2016 року, а за кілька днів до того – 19 травня 2016 року — між банком і фінкомпанією «Плеяда» було укладено договір факторингу, за яким кредитний портфель банку вартістю понад 682 млн грн було переуступлено цій фінансовій компанії.

Фонд гарантування відніс вказаний договір факторингу до категорії нікчемних, вважаючи ціну продажу активів заниженою. «Плеяда», в свою чергу, «відступила» права вимоги за цими кредитами іще одній фінансовій компанії – «Фагор». Мова йде про майже 111 тисяч кредитних договорів.

Джерело: https://finclub.net/ua/news/dbr-povidomylo-pro-pidozru-eksholovi-banku-mykhailivskyi.html

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top