skip to Main Content

ФІГУРАНТ “ГАЗОВОЇ СПРАВИ ДУБНЕВИЧІВ” АРТИМКО НЕ З’ЯВИВСЯ В СУДОВЕ ЗАСІДАННЯ ЧЕРЕЗ ХВОРОБУ

У Вищому антикорупційному суді 11 лютого 2020 року відбулося чергове засідання щодо обвинувачення Ігоря Артимка в легалізації (відмиванні) доходів, отриманих злочинним шляхом. Розгляд справи проходить у рамках так званої газової справи Дубневичів.

Ще на початку 2018 року у Львові затримали керівників Новояворівської ТЕЦ (ТОВ “Енергія-Новояворівськ”) та Новороздільської ТЕЦ (ТОВ “Енергія Новий Розділ”) і ТОВ “Енергія”. Кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є Ярослав та Богдан Дубневичі.

Колишньому керівникові ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігорю Артимку  інкримінують участь у заволодінні природнім газом НАК «Нафтогаз-України» на суму понад 1,4 млрд грн.

Відкриваючи засідання, головуюча суддя Катерина Сікора зазначила, що хоча Ігореві Артимку надсилалися повістки за місцем проживання та реєстрації, повідомлення на електронну пошту, обвинувачений не з`явився на судове засідання.

Захисник Олександр Богданов повідомив: «Можу зазначити, що Артимко Ігор Миронович у даний час перебуває на стаціонарному лікуванні в кардіологічному відділенні Львівського обласного клінічного кардіологічного центру. Я маю копію довідки, що він перебуває на лікуванні з 20 січня».

Тож враховуючи цей факт, адвокат заявив клопотання про відкладення судового засідання.

Вислухавши думки всіх учасників, суд постановив відкласти судове засідання на 17-у годину 17 лютого 2020 р.

Крім того, суд зобов`язав сторону захисту забезпечити надання оригіналу медичної довідки обвинуваченого Ігоря Артимка.

Історія провадження.

Як повідомляє портал Слово і Діло, що під час досудового розслідування встановлено, що екс-директор ТОВ «Енергія» Ігор Кучма, керівник ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Артимко, його заступник Ігор Ільків, фінансовий директор «Енергія-Новий Розділ» Олег Павлишин та екс-директор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Олександр Олексюк протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, що належить НАК «Нафтогаз України», в особливо великих розмірах, створивши організовану злочинну групу.

За версією сторони обвинувачення, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ (належить ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», власниками яких є нардепи Дубневичі), придбавши в НАК «Нафтогаз України» за пільговою ціною природний газ у вигляді використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, що є обов’язковою умовою його використання, привласнили його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП «Енергоринок».

Загалом, упродовж 2013-2015 років вказані особи заволоділи природним газом НАК «Нафтогаз України» в обсязі 308,34 мільйона кубічних метрів, що завдало матеріальної шкоди НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн.

Джерело: Спеціальні кореспонденти

 

 

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top