skip to Main Content

Гельсінська спілка очікує від КСУ розгляду справу щодо конституційності закону «Про очищення влади»

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) очікує від Конституційного суду України (КСУ) якнайшвидшого розгляду справи щодо конституційності ЗУ «Про очищення влади».

Про це повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини на своєму сайті.

В УГСПЛ зазначають, що 17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини прийняв рішення у справі «Полях та інші проти України», в якій визнав порушення статей Європейської конвенції у справах чиновників, яких було звільнено відповідно до Закону України «Про очищення влади».

«З 2015 року Конституційний Суд України розглядає справу за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України вказаного закону. Українська Гельсінська спілка з прав людини ще у 2016 році направила Конституційному Суду свою правову позицію (amicus curiae) стосовно конституційності люстрації 2014 року», – йдеться у повідомленні.

УГСПЛ очікує від Конституційного Суду якнайшвидшого розгляду цієї справи.

Нагадаємо, звільнення державних службовців на підставі закону України «Про очищення влади» (люстрацію) порушила права українських чиновників. Таке рішення одноголосно ухвалив Європейський суд з прав людини.

Генпрокурор Руслан Рябошапка вважає, що Верховна Рада має відкоригувати чинний закон «Про очищення влади».

Джерело: https://zik.ua/news/2019/10/21/gelsinska_spilka_ochikuie_vid_ksu_rozglyadu_spravu_shchodo_konstytutsiynosti_1672485

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top