skip to Main Content

Горбатюк може піти під суд: незаконно переслідував екс віце-спікера Калетника

Обвинувачі Ігоря Калетника можуть самі піти під суд за незаконнекримінальне переслідування

Раніше стосовно колишнього віце-спікера Верховної Ради Ігоря Калетника була закрита справа про прийняття диктаторських законів 16 січня 2014. Ця справа викликала широкий резонанс, адже стаття, яку ставили чиновнику була декриміналізована ще в 2014 році. Це говорить про те, що справа була закрита на законних підставах, пише Знай.ua.

Головним обвинувачем Калетника виступав керівник управління спецрозслідування Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Прес-секретар колишнього генпрокурора Лариса Сарган заявила, що він допустив ряд фатальних помилок в цій справі.

У справі є рішення судів, в яких чітко вказано на відсутність складу злочину, по цій же справі було відмовлено в проведенні заочного розслідування за відсутністю складу злочину, є рішення суду про необхідність закриття справи. Але про це від Горбатюка ви не чули, тому що це були його провали. Є ще кілька деталей, про які я вже не уповноважена говорити. Головне – справа зараз закрито на законних підставах», – підкреслила Сарган.

Нагадаємо, екс-заступник Генерального прокурора України, експерт Українського інституту майбутнього Євген Єнін заявив, що участь генпрокурора в політичній діяльності має бути обмежена.

За його словами, ні в одній країні світу немає явища генерального прокурора-зірки, який постійно відвідує телеефіри і постійно контактує з політичним керівництвом держави. Зміни, які відбуваються в правосудді, повинні йти паралельно політичним процесам, але не надто наближатися до них.
«У нас виходить порочне коло – надмірна публічність того чи іншого фігуранта з боку керівництва правоохоронних органів надзвичайно негативно відбивається на ході розслідування», – пояснює Єнін.
Джерело: https://politeka.net/ua/news/politics/1146041-gorbatjuk-mozhet-pojti-pod-sud-nezakonno-presledoval-jeks-vice-spikera-kaletnika/
Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top