skip to Main Content

Хабар за повернення майна для незаконного видобутку бурштину – ДБР повідомило про підозру судді та адвокату

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, 17 квітня 2020 року повідомили про підозру судді місцевого суду одного з районів Житомирської області та адвокату.

Суддя підозрюється в одержанні неправомірної вигоди, службовою особою, яка займає відповідальне становище, для себе чи в інтересах третьої особи (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Адвокат підозрюється у пособництві в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, адвокат з суддею вимагали у потерпілого грошові кошти в сумі 1100 доларів США для прийняття рішення щодо повернення вилученого працівниками поліції автомобіля, мотопомпи та обладнання для незаконного видобутку бурштину. Для цього адвокат залучив слідчу одного з відділень поліції Коростенського ВП Головного управління Нацполіції в Житомирській області, яка зобов’язалась здійснити підробку процесуальних документів та закрити кримінальне провадження.

Під час обшуків за місцем проживання слідчої та судді було виявлено та вилучено грошові кошти, зокрема купюри, які передавались адвокату для вирішення питання щодо повернення майна.

21 лютого 2020 року слідчі ДБР повідомили правоохорониці про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Київської області. Оперативний супровід — Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ДСР Нацполіції України.

У разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Джерело: https://dbr.gov.ua/news/khabar-za-povernennya-mayna-dlya-nezakonnogo-vidobutku-burshtinu-dbr-povidomilo-pro-pidozru-suddi-ta-advokatu

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top