skip to Main Content

Коломойський намагається повернути “ПриватБанк” та отримати компенсацію за його націоналізацію, – ЗМІ

Олігарх Ігор Коломойський після виборів президента і Верховної Ради наростив свій вплив і тепер претендує на повернення “ПриватБанку” і домагається компенсації за націоналізацію. Про це йдеться в статті “Знищити не тільки конкурентів, а й цілі галузі: Як Ігор Коломойський використовує свій значний вплив“, опублікованій на 112.ua.

“Принципу “цінні активи в свою кишеню, а державі – оболонку з боргами” Коломойський залишився вірним і в історії з одним з найбільших банків України “ПриватБанком” – його дітищем. У 2016-му банк визнали неплатоспроможним. Щоб уникнути колапсу на банківському ринку, на якому “Приват” мав більш ніж значну частку, держава викупила акції банку за 1 гривню. Щоб стабілізувати ситуацію у фінансовій установі, НБУ витратив приблизно 117 млрд грн. За цей порятунок заплатив кожен платник податків в Україні. Зазначимо, що все той же Данилюк нещодавно заявив, що рішення про націоналізацію “ПриватБанку” було правильним”, – йдеться в матеріалі.

Відзначимо, в якості причин, які призвели до дефолту “ПриватБанку”, голова правління банку Олександр Шлапак (був призначений після націоналізації) називав величезні зловживання, які були допущені в установі Коломойського.

“Зокрема, кредити на мільярди гривень видавалися під процентну ставку 10,5%, тоді як кредитним комітетом банку ставка була затверджена в розмірі 34%. Позичальники не перевірялися на зв’язаність, а фінансовий стан більшості з них штучно завищувався. При видачі кредитів порушувалися як нормативні документи НБУ, так і внутрішні документи самого банку. Крім іншого кредити не були забезпечені ліквідними заставами. В якості товарів, майнові права на які були забезпеченням за кредитами, виступали, наприклад, бензин в обсязі, якого б вистачило на два роки повної роботи всієї України. Також марганцева руда (Коломойський володіє ГЗК, що її видобувають). Ні складів, ні угод на зберігання цих товарів та їх купівлю у них не було. Також були заставами напівзруйновані будівлі та гаражі, що видавалися за нафтобази”, – йдеться в статті.

За твердженнями профільних чиновників, з хороших активів на балансі банку знаходився тільки комплекс “Буковель”, який був переданий як іпотека. За словами Шлапака, його планували передати в управління міжнародній компанії, але цього не сталося.

“Команді Коломойського вдалося відновити контроль над цим активом. Більш того, переможна хода Зеленського до президентського крісла збіглася з початком судових процесів, які затіяв Коломойський для повернення банку під свій контроль. Зрозуміло, вже після того, як державні менеджери навели порядок в установі. 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного “ПриватБанку” з ринку з участю держави, що порушує норми чинного законодавства. При цьому Коломойський домагається ще і виплати йому компенсації в розмірі 2 млрд дол.”, – сказано в матеріалі.

Нагадаємо, Ігор Коломойський у своїх інтерв’ю вже не раз заявляв, що має намір домагатися змін Податкового кодексу. Експерти вказують, що олігарх таким чином хоче перекласти податковий тягар зі своїх бізнесів на плечі конкурентів. При цьому держава може недоотримати мільярди гривень.

Джрело: https://ua.112.ua/polityka/kolomoiskyi-namahaietsia-povernuty-pryvatbank-ta-otrymaty-kompensatsiiu-za-ioho-natsionalizatsiiu-zmi-506005.html

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top