skip to Main Content

На Буковині голові сільської ради повідомлено про підозру у незаконному видобуванні корисних копалин на понад 22 млн грн (ФОТО)

Прокуратурою Чернівецької області голові однієї із сільських рад Вижницького району повідомлено про підозру у порушенні правил охорони або використання надр, незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення, незаконному заволодінні землями водного фонду в особливо великих розмірах, а також службовому підробленні та використанні завідомо підробленого документа (ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 239-2 , ч. 2 ст. 366 та ч.4 ст. 358 КК України).

За даними слідства, у грудні 2017 року сільський голова безпідставно уклав з товариством з обмеженою відповідальністю договір підряду на проведення робіт з реконструкції русла річки в адміністративних межах сільської ради за межами населеного пункту.

Під час виконання робіт підрядник, не маючи будь-якого передбаченого законодавством дозволу на користування земельною ділянкою для цілей, пов`язаних з використанням надр, і належним чином оформленого спеціального дозволу на видобуток корисних копалин загальнодержавного значення, незаконно видобував піщано-гравійну суміш, яка належить до корисних копалин загальнодержавного значення. Всього протягом грудня 2017 року-серпня 2018 року ТОВ, за сприянням сільського голови, видобуто та звернуто на свою користь корисні копалини в обсязі майже 30 тис куб м.

Внаслідок таких протиправних дій державі спричинено збитки на загальну суму понад 22 млн грн.

На даний час вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: https://www.gp.gov.ua/ua/regions_news_detail?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=271483

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top