skip to Main Content

НАБУ оголосило підозру заступниці голови Міграційної служби

Національне антикорупційне бюро за погодженням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомило про підозру колишній першій заступниці голови Державної міграційної служби в отриманні хабара.

Про це повідомляє пресслужба САП.

За даними ЗМІ, йдеться про Діну Пімахову.

“За погодженням прокурорів САП, детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому першому заступнику голови Державної міграційної служби України у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 КК України, а саме в проханні надати та отриманні неправомірної вигоди для себе”, – йдеться в повідомленні.

Підозру вручили у справі, де восени 2017 року була зірвана операція агентів НАБУ під прикриттям, які виконували спеціальне завдання з розкриття злочинної діяльності організованої групи в системі органів ДМС. Ця діяльність нібито пов’язана зі створенням корупційної схеми незаконного документування іноземців паспортами громадян України та посвідченнями на постійне або тимчасове проживання на її території за умови надання співробітникам ДМС неправомірної вигоди.

“Вказана посадова особа запропонувала організувати оформлення громадянину В’єтнаму посвідки на проживання в Україні на один рік з можливістю подальшого продовження до трьох років. Водночас посадова особа висловила прохання надати їй неправомірну вигоду за забезпечення нею відповідного процесу оформлення документів у сумі 1800 доларів, яку надалі отримала”, – додали в САП.

Крім того, колишня перша заступниця голови ДМС України запропонувала організувати процес набуття громадянином Ірану громадянства України за нібито територіальним походженням, яке має підтверджуватися завідомо неправдивими офіційними документами, подальшого отримання ним паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Водночас, діючи повторно, вона попросила про неправомірну вигоду за забезпечення відповідного процесу оформлення та видачі документів у сумі 30 тис. доларів США.

Те, як Пімахова домовляється за 30 тисяч зробити паспорт іноземцю, було задокументовано спецзасобами.

Дії підозрюваної кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу (отримання неправомірної вигоди особою, яка посідає особливо відповідальне становище). Ексчиновниці загрожує від 8 до 12 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років з конфіскацією майна.

Джерело: https://espreso.tv/news/2019/12/19/nabu_ogolosylo_pidozru_zastupnyci_golovy_migraciynoyi_sluzhby

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top