skip to Main Content

НАБУ розслідує нову справу щодо тендерів державних шахт

Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують можливе заволодіння коштами трьох державних шахт «Мирноградвугілля», «Селидіввугілля» та «Шахтоуправління Південнодонбаське № 1» під час здійснення публічних закупівель.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і Діло».

За даними слідства, ці три шахти проводили низку державних закупівель у 2018-2019 роках, перемогу на яких одержало ТОВ «Сані Україна». Як правило, це підприємство конкурувало з одним із двох учасників процедур закупівель: ТОВ «Торентс» або ТОВ «Візарремпром». Компанія «Сані Україна» перемогла в усіх процедурах закупівель цих підприємств, тому з ним шахти уклали 20 договорів про поставку гірничошахтного устаткування за загальну суму понад 745 мільйонів гривень.

Станом на жовтень 2019 року, більшість договорів є виконаними: гірничошахтне устаткування за такими договорами поставлене замовникам, кошти за поставку перераховані на рахунки ТОВ «Сані Україна». В якості оплати за цими договорами ТОВ «Сані Україна» було перераховано 324 млн грн.

У клопотанні зазначено, що аналіз тендерних закупівель показав, що державні підприємства «Мирноградвугілля», «Селидіввугілля» та «Шахтоуправління Південнодонбаське № 1» допустили низку порушень українського законодавства в частині додержання процедури закупівель та, відповідно, визначення переможця відкритих торгів. Також, згідно з матеріалами досудового розслідування, ТОВ «Торентс» та ТОВ «Візарремпром», які почергово були другим учасником у процедурах публічних закупівель разом із ТОВ «Сані Україна», використовували у своїй діяльності одну і ту ж IP-адресу, що, на думку детектива, може свідчити про пов’язаність вказаних фірм.

Під час досудового розслідування було отримано інформацію про те, що виробником поставленого ТОВ «Сані Україна» гірничошахтного устаткування держшахтам є китайська компанія Sany Heavy Equipment Co Ltd. Договори поставки гірничошахтного устаткування, за даними розслідування, укладалися або напряму із Sany Heavy Equipment Co Ltd, або через посередника-компанію Silver Mile Limited (Гонконг). Детектив просив суд дозволити отримати тимчасовий доступ до речей і документів компанії Sany Heavy Equipment Co Ltd через міжнародну правовому допомогу. Суд клопотання задовольнив.

Джерело: https://www.slovoidilo.ua/2019/12/17/novyna/ekonomika/nabu-rozsliduye-novu-spravu-shhodo-tenderiv-derzhavnyx-shaxt

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top