skip to Main Content

НАБУ розслідує розтрату коштів на реконструкції аеропорту «Черкаси»

Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують кримінальне провадження за фактами можливої розтрати коштів на реконструкції комунального підприємства «Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради».

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 23 грудня, повідомляє «Слово і Діло».

За даними слідства, у 2017 році департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації, маючи на меті здійснити реконструкцію злітно-посадкової смуги аеропорту «Черкаси», уклав договір із ТОВ «Рестал» на розроблення проєктно-кошторисної документації на цей об’єкт. Вказана компанія розробила проєкт із кошторисом у 80,3 млн грн. Щоправда, пізніше фірма без погодження з Черкаською ОДА збільшила кошторис – до майже 140 млн грн, а експерт-кошторисник ТОВ «Перша будівельна експертиза» затвердив змінену кошторисну вартість проєкту в сумі 128,95 млн грн.

Після чого департамент Черкаської ОДА провів тендер, переможцем якого визнано ТОВ «Ростдорстрой». Вказаним підприємством у кошторисах пропозиції конкурсних торгів зазначено вартість георешітки Hatelit 152,97 грн/кв.м. на загальну суму 16,92 млн. Однак ця сума на 13,75 млн грн більше, ніж ціна георешітки марки Hatelit у першій затвердженій кошторисній документації.

Своєю чергою підрядник ТОВ «Ростдорстрой» здійснював закупівлю георешітки через посередників ТОВ «Ріджей Груп», ТОВ «СП З ЦІ Пегас СТ», завищуючи ціни через них на 13,17 млн грн та в подальшому застосовуючи вказану георешітку як будівельний матеріал при капітальному ремонті штучної злітно-посадкової смуги аеропорту «Черкаси». Також відповідно до податкових накладних встановлено, що «Ростдорстрой» залучав до робіт субпідрядників, а саме: ДП «Науково-технічний центр «Дорожній контроль якості», ТОВ «Софор», ТОВ «БЕ «Ескадор».

У межах цієї справи НАБУ провело обшук за місцем проживання фактичних керівників ТОВ «Рестал». Під час слідчих дій детективи вилучили мобільний телефон iPhone 7 та жорсткий диск. Вказане визнано детективом речовими доказами, а тому НАБУ просило накласти на вилучене арешт. Суд клопотання задовольнив.

Джерело: https://www.slovoidilo.ua/2020/01/08/novyna/ekonomika/nabu-rozsliduye-roztratu-koshtiv-rekonstrukcziyi-aeroportu-cherkasy

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top