skip to Main Content

“Нафтогаз” подав до суду на Україну: всі подробиці

Нафтогаз” подав до суду на уряд України та вимагає скасувати ліцензію на розробку родовища, яку нібито незаконно на 50 років дали американській компанії Ukrainian Energy.

Про це зазначено у публікації в журналі Time. Йдеться про нафтогазове родовище Варвинське у Чернігівській області, а компанію пов’язують із ексміністром енергетики США Ніком Перрі.

Повідомляється, що “Нафтогаз” подав позов до Окружного адміністративного суду Києва 13 грудня. Як відповідачі у позові вказані Кабінет міністрів України, а також Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Компанія стверджує, що влітку 2019 року влада України незаконно видала дозвіл американській Ukrainian Energy на розробку родовища. Структура “Нафтогазу” – “Укргазвидобування” – тоді також претендувала на це право і навіть пропонувала кращі умови, однак торги програла. Тепер “Нафтогаз” просить суд скасувати видачу дозволу американському конкуренту.

“Компанія Ukrainian Energy належить американському бізнесмену українського походження Майклу Блейзеру і одному зі спонсорів Республіканської партії США Алексу Кренбергу, які пов’язані з Ніком Перрі. Раніше Associated Press писало, що їхня компанія отримала угоду з розвідки нафти і газу після того, як Перрі відвідав урочисту інавгурацію президента України Володимира Зеленського. Під час свого візиту він передав останньому список людей, яких рекомендував би на посаду радника з енергетики – серед них був і Майкл Блейзер”, – йдеться у матеріалі.

Блейзер наполягає, що його компанія отримала права на розвідку нафти і газу в Україні справедливо і без будь-якого політичного впливу.

Заявка на освоєння Варвинського родовища була подана Блейзером і Кренбергом усього через тиждень після зустрічі із Зеленським. За інформацією Associated Press, Ukrainian Energy запропонувала менше “Нафтогазу”, проте контракт терміном на 50 років все одно віддали американській компанії.

Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/naftogaz-podav-v-sud-na-ukrainu-vsi-podrobitsi.htm?obozrevatellang=uk

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top