skip to Main Content

Офіцер ЗСУ постане перед судом за смерть двох військовослужбовців

До суду скеровано обвинувальний акт відносно офіцера Збройних сил України у в перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні дій, які явно виходять за межі наданих цій особі повноважень, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань.

Слідством встановлено, що 26 квітня 2017 року під час проведення запланованих навчальних стрільб із важкого озброєння на одному з полігонів у Харківської області, офіцер, перебуваючи у статусі керівника стрільби в порушення наказу командира військової частини змінив умови виконання вправи навчальних стрільб. Військовослужбовець особисто прийняв рішення щодо зміни дальності до цілі з 1700 – 2000 метрів до 4000 метрів.

Через це за його вказівкою членами екіпажу БМП-1 було здійснено низку пострілів, один із яких здетонував на відстані 5 метрів 70 сантиметрів від вежі спостереження, в середині якої знаходились два військовослужбовці. Які у результаті вказаного вистрілу отримали різного ступеня тілесні ушкодження, несумісні з життям.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала військова прокуратура Харківського гарнізону.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років.

Джерело: https://dbr.gov.ua/news/oficer-zsu-postane-pered-sudom-za-smert-dvokh-viyskovosluzhbovciv

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top