skip to Main Content

Окрім застави суд призначив ексочільнику “Нафтогазу” Коболєву носіння браслета

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) доповнив запобіжний захід ексголові правління національної акціонерної компанії (НАК) “Нафтогаз України” Андрію Коболєву (на фото) носінням електронного браслета. Застава дня нього (більше 229 млн гривень) залишається чинною. Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро (НАБУ) підозрюють Коболєва у зловживанні службовим становищем, коли той виписував собі велику премію за перемогу НАК над російським “Газпромом” у Стокгольмському арбітражі.

Про це стало відомо з повідомлення ВАКС.

“Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання детектива НАБУ про зміну запобіжного заходу колишньому Голові правління НАК “Нафтогаз України”.

На підозрюваного покладений додатковий обов’язок – носіння електронного засобу контролю”, – сказано в повідомленні.

Крім цього обов’язку, за ексголовою правління згаданої НАК залишається визначена раніше Апеляційною палатою ВАКС застава у розмірі 229 млн грн.

За ним також зберігаються інші процесуальні обов’язки (прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду; не відлучатися з м. Києва без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти прокурору, детективу або суду про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками; здати на зберігання до відповідного органу паспорт для виїзду за кордон).

Колишній (від березня 2014 по квітень 2021 року) голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

САП і НАБУ 19 січня 2023 року повідомили Коболєву про підозру у зловживанні службовим становищем під час забезпечення собі за перемогу компанії над російським “Газпромом” у Стокгольмському арбітражі виплати премій на 229 млн гривень. На думку слідства, ця сума суттєво перевищує нормативно визначені розміри таких виплат (37,48 млн гривень).

Джерело: Окрім застави суд призначив ексочільнику “Нафтогазу” Коболєву носіння браслета

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top