skip to Main Content

Олігархові Павлу Фуксу загрожує в’язниця за фінансові афери з грошима Януковича

Бізнесмени Семен Кислін і Павло Фукс є власниками низки офшорів, які володіють частиною виведених експрезидентом Віктором Януковичем коштів у розмірі 1,5 млрд доларів.

Про це повідомляє Delo в своєму матеріалі “Чи змусить англійський суд олігарха Павла Фукса розкрити причетність до грошей Януковича?”.

Так, Opalcore Limited, яку Кислін купив після втечі Януковича, володіла активами на $20 млн, а на рахунках придбаної Фуксом Quickpace Limited перебувало $160 млн. Кошти були конфісковані, і бізнесмени безуспішно намагалися отримати їх із бюджету України.

Семен Кислін, згідно з розслідуванням, був діловим партнером Дональда Трампа і другом його адвоката Рудольфа Джуліані. Як писала Тhe New York Times, він найняв Джуліані, щоб його компанія надавала йому консалтингові послуги. А Фукс до цього обговорював із Дональдом Трампом будівництво Trump Tower у Москві.

У січні 2018 року Кислін намагався вплинути на експосла США в Україні Марі Йованович, щоб отримати підтримку в питанні передачі йому виведених Януковичем засобів. Федеральні слідчі вивчали спроби Джуліані компрометувати Йованович. Адвокат Сема Кислін Джеффрі Данненберг заявив, що його клієнт готовий співпрацювати з комісією.

Тим часом БТА Банк (Казахстан) подав до суду Лондона позов про стягнення понад $55 млн з Павла Фукса: суд розглядає скаргу БТА Банку на спробу Фукса не повертати заборгованість за викуплену в 2009 році 50%-у частку в башті “Євразія” в Москва-Сіті.

Очікується, що англійський суд зобов’яже Фукса надати інформацію про своє майно в рамках процедури disclosure, юристи БТА підготували відповідне клопотання. Тобто Павло Фукс повинен буде надати суду перелік активів, якими він володіє прямо чи опосередковано. У цьому списку можуть опинитися куплені Фуксом компанії, на ім’я яких були виведені вкрадені режимом Януковича засоби. У разі ж надання неповного переліку активів, суд може засудити Фукса до тюремного ув’язнення до 2-х років.

Прикладом може послужити справа партнера Фукса – ексглави ради директорів БТА Банку Мухтара Аблязова, який звинувачується в шахрайстві і розтраті чужого майна правоохоронними органами п’яти держав, включно з Україною.

“Аблязов утік із Казахстану, після чого був оголошений у розшук і опинився в Лондоні. БТА подав проти Аблязова цивільні позови до Високого суду Лондона, який зобов’язав ексбанкіра надати суду перелік майна. Оскільки Аблязов надав суду неповну інформацію про свої активи, він був засуджений судом до 22 місяців тюремного ув’язнення”, – коментував справу раніше Роман Марченко, партнер відомої юридичної фірми “Ільяшев і Партнери”.

Так, суперечка з БТА Банком в англійському суді може змусити Павла Фукса розкрити свою причетність до виведеним Януковичем грошей, і допомогти американській владі в рамках розслідування щодо України з метою реалізації планів Дональда Трампа. Або той же суд може відправити Павла Фукса на закінчення. При цьому висновки англійського суду у справі БТА будуть цікаві і НАБУ, яку розслідує свою справу стосовно “грошей Сім’ї”.

Раніше Таганський суд Москви заочно заарештував власника компанії Mos City Group Павла Фукса. 7 жовтня стало відомо, що він був оголошений у розшук у справі про шахрайство.

Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/society/oligarhovi-pavlu-fuksu-zagrozhue-vyaznitsya-za-finansovi-aferi-z-groshima-yanukovicha.htm?obozrevatellang=uk

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top