“ПАРКУВАЛЬНА МАФІЯ” ПІД ПРИКРИТТЯМ КОСТЯНТИНА УСОВА ТА ДМИТРА РАХМАТУЛІНА ТЕРОРИЗУЄ КИЯН (+ВІДЕО)
В Києві за сприяння заступника голови КМДА Костянтина Усова та заступника начальника департаменту – начальника управління (інспекції) з паркування Дмитра Рахматуліна відбувається реалізація комплексної програми міста із витіснення з вулиць нелегальних паркувальників. За декілька місяців роботи “нових” інспекторів їх охрестили паркувальною мафією, яка незаконно тероризує мешканців та гостей столиці незаконними штрафами. Всі інспектори виконують свої посадові обов’язки з грубими порушенням норм законодавства. З людьми спілкуються в грубій формі, єдиної форми одягу не мають і подекуди більше схожі на “торгашів з базару”, а не на представників влади.
Елементарними знаннями норм законодавства не володіють, відмовляються надавати вичерпну інформацію щодо всіх способів сплати за паркування, відсилаючи до інформаційної таблички, яка не містить усіх необхідних до законодавства вимог, або до роздрібної торгівлі Союздруку, в яких взагалі не продаються талони для паркування.
Робота інспекторів більше схожа на “злочинне угрупування”, яке зловживаючи владними повноваженнями незаконно стягує з пересічних громадян штрафи. В інспекторів взагалі відсутні засоби індивідуального захисту і це в той час, коли столиця готується до нової хвилі захворюваності на ковід і були виявлені в Україні нові більш агресивні штами коронавірусу. Та й сам пан Усов на повну вихваляється своїми фото з інспекторами “в роботі” і теж усі без маски.
У відповіді в.о. директора департаменту транспортної інфраструктури чітко зазначив, що згідно правил паркування, затверджених постановою Кабміну, є чотири способи оплати за паркування: купівля талонів, паркомати, системи безконтактного продажу через термінали та інформаційні системи.
Таким чином влада зобов’язана забезпечити можливість оплати за паркування біля місць паркування всіма чотирма способами, інакше те що відбувається зараз, це злочинна нажива, а не “європейське паркування”.
До невдоволених працівників Бессарабського ринку завітав особисто Усов, але відмовився представлятись, щоб не отримати “на горіхи” за свої покращення. Під час візиту він погодився, що є проблеми зі способами сплати, але ніяких мір прийнято не було і незаконний грабунок населення продовжується.
Усов розмістив пост на своїй сторінці у Фейсбуці щодо паркувальної мафії.
Але, чомусь він дуже боїться негативних коментарів під своїм постом і швидко все підчищає. Напевне тому, що не все так гладко, як вони намагаються нам показати.
В нашому розпорядженні опинились кілька видалених коментарів про “чудову” роботу як самого Усова так і його інспекторів.
Велику цікавість викликає питання куди саме йдуть ці кошти зі штрафів, здобуті в результаті “паркувального терору”? Вони наповнюють спеціальний фонд. Чому саме спеціальний, а не загальний, відповідь дуже проста – зі спеціального фонду гроші набагато легше вкрасти.
ДОСВІД УПРАВЛІНЦЯ КОСТЯНТИНА УСОВА
Про депутата перебіжчика Усова, який за інформацією каналу Корупція Інфо незаконно заволодів 24 мільйонами гривень у Кривому Розі, вся країна дізналась вже давно. І про те, що він будучи в партії Батьківщина організував напад на свого колегу-однопартійця. Тому, дивуватись його методам організації “паркувального бізнесу”, не варто.
Після політичної діяльності в Одесі та Кривому Розі Костянтин Усов приїхав підкорювати Київ, аби втілити свою давню мрію – стати депутатом Київради. Програвши вибори по списку «Європейської Солідарності», 11 лютого 2021 року Костянтина Усова було призначено на посаду заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень. До того ж він отримав 12 % посадового окладу до зарплати, адже має стаж державної служби.
Про таку державну службу не слід замовчувати, бо чого вартує 5-річна реконструкція Гданцівського парку, чи модернізація стадіону «Спартак» у Кривому Розі.
Тоді, в 2017 році, екоактивісти зібрались в Українському кризовому медіа-центрі, аби повідомити громадськість про масову вирубку дерев у Гданцівському парку заради паркувальних місць для машин. «На наступний день (після появи афіші про реконструкцію – ред.) ми побачили, що вирізують дубовий гай, у якому жили вухаті сови, занесені до Червоної книги України, і ці дерева вивозяться», – розповіла Олександра Лисевич, місцева мешканка, що проживаю поруч з парком «Гданцівський».
Про ремонт стадіону «Спартак» годі й говорити – його реконструкція коштує 122 611 638 гривень, а сам проект закінчать лише в рамках програми «Велике будівництво».
Наразі пройшло півроку з моменту призначення Усова на «хлібне» місце – в своє підпорядкування службовець отримав Управління з паркування КМДА. За весь цей час Усов лише одного разу виходив на діалог з людьми, але закінчилось це сваркою – заступник Кличка відмовився представитись та хамовито покривав неправомірні дії своїх інспекторів.
До речі, начальник цієї інспекції, Рахматулін Дмитро, раніше викрадав автомобілі журналістів. Не дивно, що і самі інспектори нехтують людськими правами та споглядають на чужі автівки, як на наживу. Так, наприклад, під час спілкування з інспекторами ми довідались, що вони не знають скільки існує способів оплати штрафу. Чи не мусить представник влади знати постанову Кабміну Про затвердження Правил паркування транспортних засобів, згідно якої він виписує штрафи?
Відзначимо, що в роботі додатку «Київ Цифровий» часто стаються похибки, як у випадку з киянином Петром Чуйком. 26 липня його авто відвезли з вулиці Костьольна на штрафмайданчик через 5 хвилин після того, як він оплатив послуги паркування через застосунок. Виявляється, зазначений периметр дійсно заборонений для стоянки авто, але у програмі «Київ Цифровий» була зазначена абсолютно протилежна інформація. Крім того, під час евакуації машину Петра подряпали і тепер чоловік буде намагатися відшкодувати кошти.
В той час, як після активної фази пандемії більшість киян потерпіла фінансові втрати, у Костянтина Усова не існує жодних проблем з грошима – за минулий «коронарік» заступник Кличка заробив 16 мільйонів 828 тисяч гривень. Цікаво, що згідно декларації, Усов міг би за власний кошт відремонтувати стадіон та облаштувати парк – він задекларував: 2 квартири, земельну ділянку площею 3252 м2, 2 машини, мотоцикл та 9 мільйонів 543 тисяч і 125 тисяч 550 доларів заощаджень, крім вказаного вище річного доходу.
НАЗК перевіряє декларацію Дмитра Рахматуліна на предмет наявності порушень.
В цілому, новостворене Управління з паркування не лише порушує закон та відмовляється давати обґрунтування своїм діям, а й наражає на небезпеку життя громадян. Та це не дивно, якщо твої начальники – це викрадач автівок та іногородній «схематозник».
Насамкінець, постає одне логічне питання – чи може взагалі людина з таким “послужним списком” займати посаду заступника голови КМДА? Напевне, що ні. Тому, звертаємось до мера міста Києва, депутатів Київради, народних депутатів, однопартійців – звернути увагу на діяльність Костянтина Усова та Дмитра Рахматуліна, які покривають незаконні дії інспекторів під виглядом покращень.
Джерело: Спеціальні кореспонденти