skip to Main Content

Після заочного арешту судді Татькова його соратниця вернулась в Україну і їй призначили заставу

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Євгенії Катасоновій, яка працювала головним спеціалістом канцелярії Управління документального забезпечення Вищого господарського суду України.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 19 вересня.

Жінка має внести 153,7 тис. застави, а також має низку обов’язків, в числі яких не відлучатися із Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду, здати документи для виїзду за кордон.

На прохання адвоката підозрюваної засідання відкладали на кілька днів, щоб жінка повернулася в Україну. 17 вересня вона приїхала.

З грудня 2016 Катасонова була оголошена в розшук, а 6 вересня 2019  ГУ БКОЗ СБУ почало міжнародний розшук. На сайті МВС вона досі є у списку осіб, які переховуються від органів влади.
Адвокат пояснював, що жінка ніколи не ухилялася від слідства та суду, що підтверджується її явкою до Вищого антикорупційного суду за першої можливості, а раніше неприбуття її до органу розслідування, починаючи з кінця 2016 року, обумовлено тяжким станом здоров’я через вагітність, а в подальшому – доглядом за дитиною, про що стороною захисту неодноразово повідомлялося органу досудового розслідування. Крім того, підозрювана має житло для постійного проживання в Києві , міцні соціальні зв’язки, малолітню доньку на утриманні, яка потребує материнського догляду. Захисник переконував, що його клієнтка не може спотворити докази, тому що вся інформація знаходиться в розпорядженні Вищого господарського суду України, який перебуває в стані припинення.  А здійснити будь-який фізичний тиск та вплив на сторонніх осіб вона не може, оскільки є молодою та тендітною дівчиною.
Катасонова підозрюється у тому, що в період з 07.07.2011 по квітень 2014 року за вказівкою Голови Вищого господарського суду України Татькова втручалася в роботу автоматизованої системи документообігу суду, розподіляючи справи на потрібних суддів.

У рішенні зафіксовано, що Катасонова вину не визнає і має намір доводити свою невинуватість.

Суд зазначив, що зі спливом часу ризики знищення доказів і впливу не свідків суттєво знизилися. Слідство тривало чотири роки і необхідні докази вже мали бути зібрані.

Водночас суд визнав, що є ризик переховування від слідства і суді.  У грудні 2016 року Катасонова виїхала за кордон тимчасово і до 17 вересня 2019 в Україну не поверталась, хоча мала таку можливість, про що свідчить її подорожі літаком до інших країн. Домашній арешт та особисте зобов’язання, як вважає суд, не в повній мір зможуть запобігти вказаному ризику.

За незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду жінці загрожує до 6 років позбавлення волі.
Джерело: https://antikor.com.ua/articles/331309-pislja_zaochnogo_areshtu_suddi_tatjkova_jogo_soratnitsja_vernulasj_v_ukrajinu_i_jij_priznachili_zastavu

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top