skip to Main Content

Працівник житомирського суду за 3 тис. грн продав начальнику Держекоінспекції інформацію про оперативно-розшукові заходи

Корольовський районний суд м.Житомира 3 вересня 2019 року ухвалив вирок стосовно головного спеціаліста режимно-секретного органу Богунського районного суду м. Житомира, якого звинувачували у розголошенні державної таємниці та отриманні за це грошової винагороди.

Вирок 9 вересня оприлюднений в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зазначається, що за 3 тисячі гривень працівник суду на початку поточного року продав начальнику Державної екологічної інспекції Поліського округу інформацію про проведення стосовно нього оперативно-розшукових заходів працівниками управління захисту економіки в Житомирської області.

«Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди, керуючись корисливим мотивом, ОСОБА_1 30 січня 2019 року прийшов до службового кабінету начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу ОСОБА_2 та повідомив про наявність у нього інформації, яка може зацікавити ОСОБА_2. У подальшому, в ході приватної бесіди, яка відбулась на вулиці та в приміщенні кафе, розташованому на другому поверсі магазину «Екомаркет» по вул. Мала Бердичівська, 2/7, ОСОБА_1 представився працівником режимно-секретного органу суду, показавши своє службове посвідчення, повідомив, що за грошову винагороду може надати копію судового рішення, в якому зазначено підстави та обставини проведення стосовно ОСОБА_2 оперативно-розшукових заходів працівниками Управління захисту економіки в Житомирської області ДЗЕ Національної поліції України. В підтвердження своїх слів, ОСОБА_1 на власному мобільному телефоні показав фото частини клопотання, у якому зазначено обставини оперативної розробки працівниками Управління захисту економіки в Житомирської області ДЗЕ Національної поліції України ОСОБА_2 та характеристик мобільного телефону, який належить останньому», – йдеться у матеріалах суду.

Нагадаємо, наказом Державної екологічної інспекції України від 29 жовтня 2018 року була створена Державна екологічна інспекція Поліського округу, начальником якої призначили керівника Держекоінспекції у Житомирській області Максима Железняка.

4 лютого працівник суду передав керівнику Держекоінспекції Поліського округу копію судового рішення з відомостями щодо проведення працівниками управління захисту економіки в Житомирської області оперативно-розшукових заходів. За це начальник екоінспекції заплатив 3000 гривень та цього ж дня написав заяву у правоохоронні органи.

«При цьому, ОСОБА_1 обрізав край аркуша, де знаходились відмітка з грифом секретності, закреслив прізвище судді та обрізав край аркуша, де знаходився підпис, прізвище, та ініціали судді», – зазначається у вироку.

Досудове розслідування встановило, що ознак шпигунства чи державної зради у діях працівника суду не було, тому 29 серпня 2019 року між прокурором обласної прокуратури та обвинуваченим в присутності адвоката була укладена угоду про визнання винуватості.

Вироком суду обвинуваченому призначено покарання у виді штрафу на користь держави в розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 тисячі гривень з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з провадженням діяльності з державною таємницею строком на 3 роки. Крім того, з нього стягнуто на користь держави процесуальні витрати в сумі 1144 гривні за проведення Житомирським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром судово-технічної експертизи документів.

Також суд вирішив грошові кошти в сумі 3000 гривень, а саме купюри національної валюти України номіналом по 500 гривень кожна, після набрання вироком чинності, повернути власнику – начальнику Державної екологічної інспекції Поліського округу. А обвинувачуваному повернули закордонний паспорт та телефон Samsung SM-J500H.

Нагадаємо, 6 серпня 2019 року прокуратура Житомирської області повідомила про закінчення досудового розслідування та затвердження обвинувального акту у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди у розмірі 3 тис. грн працівником суду за розголошення відомостей, що становлять державну таємницю.

Як повідомляв Житомир.info, слідчий відділ управління СБУ в Житомирській області з 25 липня 2019 року розслідує справу про державну зраду гранатометника 26-ї бригади, якому російська ФСБ доручила здійснити вибух у військовій частині.

Джерело: https://www.zhitomir.info/news_186796.html

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top