“Про сім’ю подумай, чорте!” На Хмельниччині ветеранам АТО погрожують через конфлікт із нардепом Лабазюком
На Хмельниччині набирає обертів гучний скандал: через конфлікт місцевих ветеранів із нардепом Сергієм Лабазюком від політичної сили “За майбутнє” родина одного з воїнів почала отримувати погрози.
Попри те, що ветеран зафіксував дзвінок невідомого на аудіо – правоохоронні органи не побачили у заявах “дивись, щоб із твоєю сім’єю завтра не стався нещасний випадок” та “не думай, що ти безсмертний, чорте!” жодних підстав для відкриття кримінального провадження.
Депутати від політсили “За конкретні справи”, яку очолює подружжя Герег, зчинили безлад на першій сесії Волочиської міської ради, намагаючись зірвати засідання. Поводилися вони при цьому по-хамськи, “вкривали” усіх присутніх, включно з міським головою та начальником районного управління поліції, матюками.
Причиною неадекватної поведінки начебто стало намагання не допустити призначення старостою села Копачівка, яке входить до Волочиської ОТГ, її попереднього очільника Олександра Вдовіна, якого, за словами мера Волочиська, підтримують 75% місцевих мешканців. Однак мудрості та конструктиву в інших учасників засідання, разом із присутнім на сесії народним депутатом Сергієм Лабазюком від партії “За майбутнє”, вистачило на те, аби не піддатися на провокації і розглянути всі питання порядку денного.
Саме таку картинку формує у свідомості жителів Хмельниччини місцевий телеканал ТВ7+, співробітники якого змонтували оцей емоційний відеонарис з першої сесії Волочиської міської ради.
Проте, як виявилося, у людей, зафіксованих на відео, – дещо інша версія тих подій. Чоловіки, які в сюжеті виглядають цілковитими “неадекватами”, – учасники війни на Донбасі. Усі вони категорично спростовують свою причетність до будь-яких політичних сил. Стверджують: на першу сесію новообраної Волочиської міськради прийшли як звичайні громадяни.
Емоцій, зізнаються, дійсно стримати не змогли – коли побачили, як новообрані депутати голосують за призначення старостою священника від УПЦ (МП), який, зауважують, на прохання ветеранів так і не зміг назвати Росію агресором і вимовити, що Крим був, є і залишиться невід’ємною частиною України.
“Коли ми побачили, як голосують за московську церкву, за людину, яка обіймаючи державну посаду в Україні, не вважає Росію агресором, я меру міста зробив зауваження. У нього в 2014 році брат двоюрідний загинув на війні на Донбасі. Кажу: “Тобі не соромно?!” Бо він сам руку піднімав, щоб того священика поставити старостою. Він нічого не сказав, промовчав.
А потім почалося… Мер розказував, що він проти Євросоюзу, що і безвіз нам не треба… Що Майдан робили аматори, а негідники скористались. Що війна теж така виходить… Це нас зачепило – от ми й зірвалися, поматюкалися трохи… Ми не за те помирали. Кожного, хто щось бачив, у такій ситуації зірвало би дах. Бо я добровольцем пішов воювати. І побратими теж”, – пояснює OBOZREVATEL Андрій Білінський, який свого часу воював на Донбасі у складі 128 окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ.
Він підкреслює: в оприлюдненому соратниками Лабазюка відео – жодного слова про те, що стало причиною конфлікту.
“Відео вони виклали, нарізане дрібними шматочками. Промовчали про те, що нас обурило призначення старостою представника московської церкви. З їх відео вийшло, що ми просто хотіли зірвати сесію і почали оцей кіпіш. А їхні відповіді красиво змонтували”, – каже Білінський.
Сутичка з нардепом
Однак найцікавіше, за словами чоловіка, почалося вже псіля сесійного засідання, коли ветерани вийшли надвір і розмовляли під будівлею з начальником місцевої поліції. Там їх і застав нардеп Лабазюк з охороною. І, за словами очевидців, почав проявляти невмотивовану агресію.
“Він на сесії почав був у пересварку влазити, я йому сказав: “Ти взагалі пельку стули”. Може, матюкнувся на нервах, не пригадаю вже… Після сесії ми з хлопцями просто стояли, коли Лабазюк із охороною вийшов. Він до нас кинувся – з матюками, з криками. Почав штовхатися. Кричав: “Ви що там, бики?!”… Його охоронець вже пістолета до мене почав виймати. Руку в кобуру запхав і почав витягати зброю… Там на відео чути, як товариш йому каже: сховай ствола. І видно, як мене вбік відтяг начальник охорони Лабазюка. Він мені казав: ти що, не бачиш, що він зброю дістав? Ти до нього зараз торкнешся – і він має повне право стріляти, бо то народний депутат, ти не маєш права до нього руки простягати”, – розповідає Білінський.
Водночас, на відео помітно, що поліцейські, присутні на місці сутички, жодним чином не втручалися в те, що відбувається. Проте цього в ролику щодо подій на сесії Волочиської міськради теж не знайти.