skip to Main Content

Рабінович продав за 75 млн безкоштовно отриману від Києва землю під меморіал, – Василь Крутчак

Перший етап схеми був реалізований у 2005-2009 роках, коли політик без відповідного дозволу Київради отримав в оренду на 5 та 25 років дві ділянки землі у Бабиному Яру загальною площею 7,8 гектарів.

Упродовж 12 років Голова Всеукраїнського єврейського конгресу, народний депутат України Вадим Рабінович обіцяв побудувати Меморіал в пам’ять загиблих у Бабиному Яру. Для цього шахрайським шляхом вибив землю у київської громади. А потім цю землю продав. Про це пише в Фейсбуці журналіст Василь Крутчак, наводячи відповідні документи, передають Патріоти України.

“Я публікую документи, які свідчать, що Вадим Рабінович за перепродаж землі у Бабиному Яру отримав через Павла Фукса 2,7 млн доларів (75 млн гривень). Це той самий сумнозвісний забудовник Москви, колишній харків’янин, який нині фінансує політичну кар’єру Рабіновича”, – пише Крутчак.

За словами Крутчака, перший етап схеми був реалізований у 2005-2009 роках, коли Вадим Рабінович без відповідного дозволу Київради отримав в оренду на 5 та 25 років дві ділянки землі у Бабиному Яру загальною площею 7,8 гектарів. Мова йшла про місце, де під час Другої світової війни нацисти розстріляли більше 100 тисяч євреїв.

Сама схема була започаткована 18 травня 2005 року, коли Вадим Рабінович заснував благодійну організацію “Фонд пам’яті “Бабин Яр” і став головою правління у ній. Як вказується в документах, організація була створена з метою отримання у оренду земельних ділянок у Бабиному Яру.

Вже за три місяці “Фонд пам’яті “Бабин Яр” підготував проекти договорів про передачу в оренду земельної ділянки розміром 2,3 га на 25 років для побудови меморіального комплексу “Бабин Яр” та його обслуговування, а також про оренду ділянки розміром 5,5 га на 5 років для облаштування прилеглої території.

Через 2 роки – у грудні 2007 року, Фонд Рабіновича направив свої побажання у вигляді проектів рішень у Київраду. Київрада повернула ці проекти з низкою зауважень.

“Це дозволило Вадиму/Давиду звернутися до Господарського суду Києва з вимогою вважати обидва договори укладеними через начебто бездіяльність Київради. 29 травня 2008 року суд несподівано прийняв рішення на користь Рабіновича.

Київрада вирішила не боротися в апеляції за 7,8 га міської землі. А вже за рік – 3 червня 2009 року -мер Києва Леонід Черновецький підписав обидва договори про оренду на умовах Вадима Рабіновича”, – пише блогер.

Така схема дозволила Рабіновичу в обхід голосування в сесійній залі Київради стати орендарем 7,8 га землі у Бабиному Яру. Причому він отримав її фактично безкоштовно, адже з 2009 по 2015 рік не заплатив у міський бюджет за оренду жодної копійки. На 1 січня 2018 року борги “Фонда пам’яті “Бабин Яр” перевищили 7,5 млн гривень.

За 7 років володіння землею Рабінович нічого там не збудував. Але у грудні 2015 року вже новий мер Віталій Кличко продовжив Рабіновичу договір про оренду земельної ділянки розміром 5,5 га.

“Врешті-решт, минулого року Рабінович вирішив продати землю тим, хто дійсно збирається будувати меморіал – міжнародній організації “Меморіал Холокоста “Бабин Яр”. До її наглядової ради входять такі відомі люди як Віктор Пінчук, Святослав Вакарчук, Олександр Квасьневський, Герман Хан, Натан Щаранський та Михайло Фрідман. Оскільки формально продати орендовану землю Рабінович не міг, він продав новим благодійникам … свою організацію.

Причому одночасно депутат-бізнесмен вирішив приховати свою участь у цій афері: 22 травня 2017 року він вийшов із “Фонду пам’яті “Бабин Яр”, а новим очільником організації став його політичний спонсор і партнер Павло Фукс.

19 жовтня 2017 року відбулося підписання “договору про компенсацію” між Фуксом та генеральним директором “Меморіалу Холокоста “Бабин Яр”, відомим польським політиком Мареком Сівецем. Згідно з договором, на рахунки Павла Фукса для нього та його партнерів мали бути переведені 2,7 млн доларів у гривневому еквіваленті (зараз приблизно 75 млн гривень). У той же день Фукс зобов’язався вийти із “Фонду пам’яті “Бабин Яр”, а його партнери (з Рабіновичем включно) – написати нотаріально завірені заяви про відсутність будь-яких претензій”, – розповів Крутчак.

Крапка у цій історії була поставлена 29 листопада 2017 року, коли Павло Фукс підписав протокол засідання “Фонду пам’яті “Бабин Яр” про складання Вадимом Рабиновичем повноважень Голови правління цієї благодійної організації.

“Таким чином, “благодійність” на горі еврейського народу принесла голові партії “За життя!” 75 мільйонів гривень. Новим власникам землі Вадим Рабінович передав і борги з оренди за всі марно витрачені роки, які складають понад 7 млн гривень.

Отже, в сухому залишку. Дрібний шахрай і балабол Вадим Рабінович в нечесний спосіб вимутив у Київради землю нібито під будівництво меморіалу жертвам Бабиного Яру. За 8 років нічого не побудував. Заборгував місту мільйони гривень податків на землю. І зрештою перепродав орендовану ділянку “серйозним людям” за 2,7 млн долл”, – резюмував Крутчак.

Джерело: https://patrioty.org.ua/society/rabinovych-prodav-za-75-mln-bezkoshtovno-otrymanu-vid-kyieva-zemliu-pid-memorial–vasyl-krutchak-293749.html

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top