skip to Main Content

Росія готувала мережу шпигунів 30 років – голова СБУ розповів, скільки вдалося викрити зрадників в Україні

Голова СБУ Василь Малюк розповів про те, як Україна бореться з російською мережею шпигунів. За його словами, рф насаджувала своїх агентів до нас впродовж десятків років, і вони місцями змогли просочитися навіть до спецслужб. Наразі вже понад 300 зрадників викрито, у тому числі декілька в рядах СБУ.

Про він розповів в інтерв’ю для Інтерфакс-Україна. За словами Василя Малюка, рф працювала над мережею шпигунів десятки років. Проте, значну частину її вдалося вчасно ліквідувати. Серед іншого, викривали зрадників в різних органаз влади – секретаріаті Кабміну, Торгово-промисловій палаті, у правоохоронних органах та Силах оборони. Загалом мова йде про ліквідацію мережі, яку рф готувала 30 років.

“Ми викрили більше 300 зрадників з початку повномасштабного вторгнення. Із них – 9 в СБУ і 102 – в силах оборони загалом. Із недавніх випадків можу згадати те ж затримання в Очакові колишнього командира одного з центрів спеціальних операцій ЗСУ, який виявився агентом російського гру. Він не тільки збирав розвіддані, але й мав завдання сприяти здачі міста окупантам. Ми вчасно його викрили. Тепер крапку має поставити суд. Наша мета – аби кожен злочинець, що працює на рф, отримав заслужене покарання”, – зазначив голова української спецслужби.

Окремо виділили в інтерв’ю справу ексочільника кримського главку СБУ, якого звинуватили в державній зраді, Олега Кулініча. Малюк зазначає, що справою він керував особисто за завданням Президента. Виявлено багато фактів його співпраці з ворогом, і оприлюднені у відкритому доступі записи – лише мала частина з доказів. Його справу мають скоро передати в суд. На думку Василя Малюка, очищення СБУ є одним із найважливіших факторів для майбутньої перемоги.

Окремою темою стали заходи з викриття агентів в УПЦ МП. Малюк наголосив, що й у цьому питанні все проводиться за стандартними законами, і наявність ряси абсолютно нічого в цьому плані не змінює. Комплексні заходи щодо викриття зрадників в рядах УПЦ МП проводяться, але це не означає, що хапають всіх підряд – діяльність кожного оцінюється за законами.

Голова СБУ зазначив, що росія доволі сильно цінує своїх агентів у рясах. Вони готові за одного такого священика-зрадника віддавати одразу декількох наших полонених захисників при обміні. До прикладу, одного священника, якого суд визнав винним у діяльності проти України, обміняли в росії на 29 військових.

“Ми викорінюємо російську агентуру на нашій землі. Агентам фсб у рясах немає місця у країні, що воює. І хай зрадники навіть не мріють «замолити» свої гріхи”, – заключив Василь Малюк.

Джерело: Росія готувала мережу шпигунів 30 років – голова СБУ розповів, скільки вдалося викрити зрадників в Україні

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top