skip to Main Content

СБУ провела обшуки в офісі «Українське Дунайське пароплавство» – джерело

Співробітники СБУ здійснили 3 березня обшуки в адмінбудівлі ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” на вул. Пароходній в Ізмаїлі.

Про це повідомило кореспонденту Укрінформу джерело в пароплавстві.

“Спецслужба активізувалась після того, як депутати Одеської облради надіслали звернення до центральної влади – не допустити безплатної передачі флоту ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” угорській компанії Business Shipping Company (BSC), оскільки це може призвести до банкрутства підприємства. 1 березня члени парламентського Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури заслухали звіт гендиректора УДП Олексія Хом’якова, визнали його роботу незадовільною і висловили недовіру”, – зазначив співрозмовник.

За його словами, співробітники СБУ здійснили обшуки у межах кримінального провадження, фігурантами якого є деякі посадовці ПрАТ “УДП” та бізнесу, причетні до схеми передачі флоту пароплавства до статутного фонду угорської фірми.

Варто зазначити, що у зверненні 5-ї сесії Одеської облради від 19 лютого містився заклик – здійснити перевірку діяльності пароплавства та доцільності передачі річного та морського флоту ПрАТ «УДП» іноземній приватній компанії Business Shipping Company (Угорщина). На період перевірки заборонити ПрАТ «УДП» будь-які дії, пов’язані з передачею, перереєстрацією та зміною органу державної реєстрації суден”.

Як наголошували автори звернення, за підсумками 2020 року пароплавство скоротило вантажообіг порівняно з 2019 роком на 16,8% – до 1,32 млн т. В тому числі скоротилися на 16% вантажоперевезення річковим флотом УДП і на 19,8% – перевезення морськими суднами.

“Через безвідповідальне керівництво ПрАТ «УДП», відсутність стратегічного плану розвитку підприємства, економічного обґрунтування необхідності безоплатної передачі флоту ПрАТ «УДП» іноземній компанії Україна втрачає податки, виплати до бюджетів усіх рівнів. Такі дії керівництва ПрАТ «УДП» призведуть до безповоротної втрати Українського Дунайського пароплавства. Наведене свідчить про штучне доведення ПрАТ «УДП» до банкрутства”, – акцентували депутати.

Як повідомляв Укрінформ, розслідують законність дій керівників Українського Дунайського пароплавства, що в процесі “деофшоризації” підприємства створили приватне підприємство за межами України, також детективи Національного антикорупційного бюро України, про що заявив 12 лютого голова виконкому Національної ради реформ Міхеїл Саакашвілі на зустрічі з моряками – учасниками акції протесту проти корупції в морській галузі.

Джерело: СБУ провела обшуки в офісі «Українське Дунайське пароплавство» – джерело

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top