skip to Main Content

СБУ ЗАТРИМАЛА КОЛИШНІХ ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ СТЕЖИЛИ ЗА ГРОМАДЯНАМИ “НА ЗАМОВЛЕННЯ”

Служба безпеки України викрила групу осіб, яка надавала замовникам інформацію, отриману в результаті незаконних оперативно-технічних заходів.  Про таке повідомляє прес-центр СБУ.

Затримані ‒ колишні й діючі працівники Нацполіції, СБУ та кияни, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини.

Так, правоохоронці з’ясували, що з 2015 року зловмисники систематично прослуховували абонентів стільникового зв’язку, стежили за своїми жертвами. Крім того, вони зламували облікові записи користувачів у соцмережах, електронній пошті та популярних месенджерах, незаконно користувалися інформаційними ресурсами правоохоронних органів.

“Учасники групи підшуковували клієнтів серед представників бізнес-кіл. Розцінки залежали від складності завдання і сягали кількох тисяч доларів за “комплекс послуг”. Організатори ‒ двоє мешканців столиці, відповідали за пошук клієнтів та прийом замовлень. Колишні поліцейські ‒ проводили візуальне спостереження, контактували з посадовцями у поліції та СБУ. Діючі правоохоронці, відповідно, безпосередньо здійснювали прослуховування”, ‒ звітують у Службі безпеки.

Правоохоронці затримали шістьох учасників групи під час передачі замовнику флеш-носія з тижневим звітом трафіку з’єднань його бізнес-конкурента.

За місцями проживання та роботи зловмисників у Києві та Харкові співробітники СБУ вилучили зведені звіти за результатами незаконних дій, шкідливе програмне забезпечення для несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерної техніки. Також виявлено копії баз даних органів державної влади, фальшиві посвідчення працівників правоохоронних органів, набої до автоматів, комп’ютерну техніку із доказами здійснення злочинів.

“Тривають слідчі дії. Вирішується питання про оголошення зловмисникам підозри за статтями 328 і 359 Кримінального кодексу України та обрання запобіжних заходів”, ‒ повідомляється на сайті СБУ.

Джерело:  https://www.5.ua/suspilstvo/sbu-zatrymala-pravookhorontsiv-iaki-stezhyly-za-hromadianamy-na-zamovlennia-199148.html

 

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top