skip to Main Content

СБУ здався українець, який 15 років шпигував для Білорусі

З 2004 року громадянин України передавав різну важливу інформацію представникам спецслужб Білорусі.

Управління Служби безпеки України у Волинській області розслідувала та спрямувала до суду справу громадянина України, який зізнався у роботі на білоруські спецслужби протягом 15 років, повідомляє “Судово-юридична газета“.

Слідство звинувачує чоловіка у державній зраді, вчиненій навмисно на шкоду державній та інформаційній безпеці України та вимагає для нього від 12 до 15 років позбавлення волі.

Матеріали справи свідчать, що наприкінці 2004 року українець добровільно дав усну та письмову згоду начальнику відділу розвідки Пінського прикордонного загону “Речиця” про конфіденційне співробітництво. У його завдання входила передача білоруським розвідникам відомостей про систему безпеки українського державного кордону та особовий склад підрозділів на прикордонних ділянках у Ратнівському та Дубровицькому районах Волинської області.

З “роботодавцями” українець спілкувався по мобільному телефону. Протягом 15 років він трудився за білоруські спецслужби, поки у 2019 році раптом не вирішив добровільно здатися українським контррозвідникам. Подальшу його долю вирішуватиме суд.

Як повідомлялося, представники ФСБ Росії та підконтрольних їм “міністерств безпеки Л-ДНР” вербували близьких родичів українських військовослужбовців. За даними СБУ, дружини трьох офіцерів Збройних сил України були завербовані під час перебування у батьків в Росії і на тимчасово окупованій території Донбасу.

Раніше у Міністерстві внутрішніх справ розповіли, як працівники ФСБ Росії  вербують українців на війну в Донбасі. Серед завербованих громадян України – люди різних вікових категорій: студенти, літні люди й навіть сімейні пари.

Джерело: https://dt.ua/UKRAINE/sbu-zdavsya-ukrayinec-yakiy-15-rokiv-shpiguvav-dlya-bilorusi-323066_.html

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top