skip to Main Content

Шевченківський райсуд Києва бойкотує передачу справ про топ-корупцію в Антикорсуд — ЦПК

Натомість судді передали справу до Апеляційного суду Києва.

Шевченківський районний суд Києва не передав справи топ-корупції Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури  до Вищого антикорупційного суду. Це стало відомо під час засідання 20 вересня у справі обвинуваченого у розкраданні майже 700 млн грн українських держпідприємств колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, повідомили в Центрі протидії корупції.

Згідно з законом про ВАКС всі справи топ-корупції повинні були після 5 вересня передані напряму до антикорупційного суду. Однак судді Лідія Щебуняєва, Олена Мелешак та Володимир Бугіль відмовилися виконати закон і направити справу у ВАКС і направили її до Апеляційного суду, щоб та в свою чергу звернулася до Верховного суду.

“Це лише дарує час обвинуваченому в розкраданнях держбюджету на 700 млн грн час Мартиненку. Ми розцінюємо це як спробу уникнути передачі справи до антикорупційного суду, бо це прямо суперечить закону. Перехідні положення Кримінального-процесуального кодексу вимагають аби такі справи напряму передавалися до ВАС”, — зазначила член правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

В той же час, 16 вересня ці ж судді Шевченківського суду передали напряму до ВАКС справу спільників Мартиненка – Павла Скаленка та Володимира Святненка, яких обвинувачують в цій же схемі. Тим не менше тепер передача однієї з найперших і найгучніших справ НАБУ і САП до Антикорупційного суду опиняється під ризиком.

Як з’ясувалось, справа Мартиненка не єдина, яку Шевченківський суд вирішив затягнути. Раніше цей суд відмовився передавати до ВАКС резонансну справу ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Судді так само направили її в апеляцію, яка має звернутися до Верховного суду.

“Два таких рішення це вже системне явище, яке свідчить про вибірковість і ставить під загрозу швидкий та об’єктивний розгляд”, — додала Олена Щербан.

Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський 20 вересня підписав закон про внесення зміни до Закону України “Про Вищий антикорупційний суд”, який надає пріоритет справам топ-корупціонерів під час процесу передачі справ до Антикорупційного суду від інших судів.

Джерело: https://dt.ua/UKRAINE/shevchenkivskiy-raysud-kiyeva-boykotuye-peredachu-sprav-pro-top-korupciyu-v-antikorsud-cpk-324100_.html

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top