skip to Main Content

Вбивство 5-річного Кирила Тлявова: адвокат заявляє про причетність поліції до знищення доказів

Адвокат родини застреленого хлопчика просить президента України забезпечити конституційне право потерпілих на справедливе слідство і суд та заявляє про кругову поруку в системі МВС, яка не бажає здавати своїх співробітників попри підозру у скоєнні ними тяжкого злочину.

Адвокат зазначає, що стріляли з вогнепальної зброї три людини. Поліція сприяла знищенню доказів у справі вбивства 5-річного Кирила Тлявова у Переяслав-Хмельницькому Київської області.

Про це заявив адвокат родини Тлявових Андрій Левковець на прес-конференції.

Левковець зазначив, що в нього є претензії як до Національної поліції, так і до Державного бюро розслідувань, яке зараз веде слідство щодо вбивства дитини.

Адвокат наголошує, що стріляли з вогнепальної зброї щонайменше три особи, а можливо і четверо, включно з неповнолітньою особою. Однак слідство висунуло підозру лише двом – поліцейським Івану Приходьку та Володимиру Петровцю.

«Ми не розуміємо, як можуть висунути підозру лише двом, коли всім відомо, що стріляли четверо», – сказав він, додавши, що на місці, звідки вівся вогонь, також перебували неповнолітній син Приходька Станіслав, а також ще один громадянин, який не є правоохоронцем, Дмитро Кривошей.

Тому, на думку адвоката, підозра має бути вручена також і Кривошею і неповнолітньому Станіславу Приходьку – за хуліганство. Окрім того, додав він, Приходьку-старшому є підстави вручити також підозру про втягнення неповнолітнього у злочинну діяльність.

Левковець розповів, що звертався з цього приводу до слідчих Державного бюро розслідувань, однак жодної відповіді не отримав, так само як не отримав її на адвокатські звернення щодо проведення додаткових допитів, збору додаткових доказів, які б допомогли визначити, хто саме вистрілив у дитину. «ДБР просто мовчить, навіть не має відмов, які б ми могли оскаржити в суді», – зауважив адвокат.

Також Левковець висловлює претензії до Національної поліції з приводу того, що через її бездіяльність було втрачено важливі докази в перші години після злочину. А саме не було проведено експертизу на стан сп’яніння підозрюваних та експертизу на наявність на їхніх руках залишку пороху. «Також не зрозуміло, чому було фактично втрачено зброю, і це при тому, що саме поліцейські затримали підозрюваних. Вони знали про місце злочину, зброю було вже втрачено, хоча підозрювані до приїзду правоохоронців не знали, що відносно них проводяться слідчі дії. Ми вважаємо, що або з дозволу співробітників поліції, або самі співробітники повідомили родичів підозрюваних або інших осіб, які сховали зброю, щоб винні не були притягнуті до відповідальності», – підкреслив адвокат.

Також він розповів, що у зв’язку з вище згаданими порушеннями з боку поліцейських та слідчих ДБР потерпілі звернулися до директора ДБР Романа Труби та генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням про особистий прийом, «однак до сьогодні на ці звернення немає жодної реакції, як її немає на аналогічне прохання про особистий прийом і від Уповноваженого президента з прав дитини Миколи Кулеби».

У зв’язку з цим Левковець публічно звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію. «Ми звертаємося до президента України як до гаранта Конституції з проханням і вимогою забезпечити дотримання конституційного права родини Тлявових щодо справедливого слідства, суду та невідворотності покарання винних у вбивстві дитини. Ми не просимо президента тиснути на правоохоронців, схиляти їх до прийняття певних рішень, але просимо забезпечити належне функціонування системи», – наголосив Левковець.

Також він повідомив, що на сьогодні ще немає результатів експертизи, з якого типу зброї було смертельно поранено хлопчика, «хоча можна припустити – це була саме вогнепальна зброя, оскільки від місця, звідки стріляли, до місця поранення – відстань близько 200 метрів».

Левковець висловив сумніви, що цей злочин буде розслідуваний об’єктивно, оскільки система МВС в цьому випадку, як і в інших справах, де потрібно притягувати до відповідальності саме правоохоронців, не бажає здавати своїх.

31 травня у Переяслав-Хмельницькому патрульні поліцейські Приходько та Петровець напідпитку влаштували стрілянину з вогнепальної зброї по металевих банках та інших предметах, розташованих у місці, де могли перебувати люди. Вони влучили у 5-річного Тлявова, який перебував на дитячому майданчику біля будинку. Дитину госпіталізували. 3 червня хлопчик помер у столичній лікарні. Патрульним оголосили підозра в грубому порушенні громадського порядку, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї групою осіб (ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України) та в умисному вбивстві малолітньої дитини, вчиненому групою осіб (п. п. 2, 12 ч. 2 ст. 115 ККУ). 4 червня Голосіївський райсуд Києва обрав патрульним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою до 30 липня без альтернативи внесення застави.

Джерело: Вбивство 5-річного Кирила Тлявова: адвокат заявляє про причетність поліції до знищення доказів

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top