skip to Main Content

Суд дозволив заочний арешт ексголови НКРЕКП у “справі Роттердам+” – ЗМІ

Відсутність цього рішення була головною перепоною для розшуку Вовка Інтерполом.

Київський суд у четвер, 5 вересня, заочно заарештував ключового підозрюваного у “справі Роттердам+”, колишнього очільника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитра Вовка,

“Як щойно нам стало відомо з достовірних джерел, київський суд заочно арештував головного фігуранта справи “Ротердам+” Дмитра Вовка. Також суд дозволив НАБУ затримати Вовка і доставити в суд для розгляду міри запобіжного заходу. Така процедура”, – повідомляє Telegram-канал The Newsroom.

Саме відсутність цього рішення була головною перепоною для розшуку Вовка Інтерполом. За даними ЗМІ, ексголова НКРЕКП переховується від слідства в Бельгії.

Зазначимо, 8 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила підозру шістьом колишнім топ-посадовцям у “справі Роттердам+”. Генеральному директорові “ДТЕК Східенерго” Борису Лісовому і гендиректору “ДТЕК Мережі” Івану Гелюху повідомили про підозру 14 серпня.

Солом’янський суд заарештував ексчленів НКРЕКП Володимира Євдокимова і Тараса Ревенка з альтернативою внесення близько 2 млн гривень застави, хоча САП наполягала на значно більшій сумі застави.

Нагадаємо, 19 липня НАБУ прийшло з обшуками до центрального офісу інвестиційної компанії ICU у Києві. Обшук проводився у межах розслідування “справи Роттердам+”.

За інформацією DT.UA, ще в 2014 році Порошенко, Коломойський, Григоришин і Суркіси дійшли думки – ДТЕК Ахметова “йде на розбирання”. План був затверджений, але вже в 2015 п’ятий президент України почав ухилятися і коливатися, партнери захвилювалися.

У той самий час НКРЕКП заявила, що терміново треба перейти до вільного ціноутворення на монопольному ринку електроенергії. Так зародився “Роттердам+”, за версією слідства НАБУ, – перша половина угоди між Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим.

За тією ж версією, другою половиною угоди стала купівля компанією ICU в інтересах Порошенка і з великим дисконтом облігацій компанії ДТЕК. Проводив операцію топ-менеджер ICU Макар Пасенюк, якому належить 45% акцій компанії. Після введення “Роттердам+” акції ДТЕК, яка перебувала на межі банкрутства, здорожчали на 60% і були успішно продані.

Джерело: https://dt.ua/ECONOMICS/sud-dozvoliv-zaochniy-aresht-eksgolovi-nkrekp-u-spravi-rotterdam-zmi-322613_.html

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top