skip to Main Content

Суд не дав ГПУ покопирсатися у справі НАБУ про збагачення замголови СБУ Демчини

Печерський суд відмовив прокурору Генпрокуратури Валерію Зимогляду у тимчасовому доступі до матеріалів кримніального провадження щодо Павла Демчини, яке розслідує Національне антикорупційне бюро.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду.

13 вересня до ГПУ надійшла заява Демчини про неправомірні дії співробітників НАБУ.

У заяві йдеться, що співробітниками НАБУ в ході розслідування з метою незаконного втручання у діяльність працівника правоохоронного органу та штучного створення доказової бази вчинено низку незаконних дій, в тому числі внесення завідомо недостовірних даних до офіційних документів, з метою притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи.

Демчина стверджує, що складена детективом підозра базується виключно припущеннях, що у 2010-2016 роках він вів спільне господарство з матір’ю його дітей Ольгою Воловчук, хоча даний факт спростований рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області, яке було направлено до НАБУ. У 2017 році цей суд у закритому засіданні встановив, що Демчина не проживає з цією жінкою, ґрунтуючись виключно на показаннях близьких родичів.

Прокурор ГПУ попросив тимчасовий доступ до матеріалів справи НАБУ з можливістю виготовлення копій. Прокурор зіслався на необхідність повного, всебічного й неупередженого дослідження усіх обставин і підтвердження або спростування фактів викладених у заяві Демчини.

Однак суд у доступі відмовив, оскільки не надано підтверджуючих документів про вручення підозри Демчині. Крім того, прокурором не надано підтвердження, що існують труднощі в отиманні копій необхідних документів.

7 вересня 2018 року детективи НАБУ направили на погодження прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проект повідомлення про підозру першому заступнику Голови СБУ Павлу Демчині за фактом можливого незаконного збагачення. За останньою інформацію, САП досі не погодила проект підозри.

У 2017 році НАБУ розпочало розслідування за фактом незаконного збагачення замголови СБУ Павла Демчини. Підставою для внесення відомостей до ЄРДР стала інтернет-публікація «Вот так в Украине живет главний борец с корупцией» розміщена на сайті www.elise.com. Це передрук розслідування «Слідства інфо» – «Демчина з іншого життя». Йшлося про незадекларовані статки високопосадовця – маєток під Києвом, кілька земельних ділянок та 4 автівки, дві з яких є люксовими. Офіційно нерухомість та машини належать матері його трьох дітей Ользі Воловчук. Демчина не зазначив це майно в декларації і стверджував, що розірвав стосунки з Воловчук ще у 2012 році. У 2017 році екс-дружина отримала рішення суду, що не проживає і не має спільного побуту з Демчиною. Наразі це ключовий доказ захисту заступника голови СБУ.

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top