skip to Main Content

Суддя Вищого антикорсуду дозволив НАБУ провести обшуки у судді ОАСК. За це його притягнули до відповідальності

Суддя Вищого антикорупційного суду Тимур Хамзін отримав попередження від Вищої ради правосуддя за те, що дозволив Національному агентству із запобігань корупції провести обшуки у судді Окружного адміністративного суду Києва «без достатніх підстав».

Про це йдеться на сайті Вищої ради правосуддя.

Як зазначає Центр протидії корупції (ЦПК), суддя Хамзін дозволив провести обшуки в судді ОАСК Володимира Келеберди, якого підозрюють у створенні злочинної організації і захопленні влади.

Хамзін заявляв, що проведення обшуку є необхідним — про це свідчили матеріали справи, а іншими способами, окрім як обшук і вилучення, отримати інформацію про ймовірний злочин було неможливо.

Суддя ВАКС наголосив, що висловив лише припущення щодо можливої причетності Келеберди до злочинів, які йому закидають, і жодних категоричних тверджень не було.

Однак Третя дисциплінарна палата ВРП погодилась з тим, що для обшуку у підозрюваного судді не було достатніх підстав.

Це не вперше?

У листопаді минулого року Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя притягнула до дисциплінарної відповідальності суддю Вищого антикорупційного суду Віру Михайленко, яка дозволила заочне розслідування щодо ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського у справі найбільшого хабаря антикорупціонерам.

Тоді ВРП погодилась з позицією адвоката, що вручення Злочевському підозри поштою, месенджерами або через родичів «не є належними». Сам Злочевський вже не один рік переховується закордоном.

Водночас у НАБУ заявляли, що ВРП системно проводила незаконне втручання в досудове розслідування щодо ексміністра Злочевського та не притягнула до відповідальності суддю Солом’янського районного суду міста Києва, яка встановила для слідчих строк всього у два місяці для розслідування.

Що за справа суддів ОАСК?

У липні 2020 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили підозри керівництву Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільнику Павлу Вовку, заступнику Вовка Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям.

Суддів підозрюють у створенні злочинної організації та захопленні влади. Зокрема 1 вересня Національне антикорупційне бюро України оприлюднило нові записи й розшифровку розмов керівництва Окружного адмінсуду Києва, де підозрювані обговорювали захоплення судової влади.

Джерело: hromadske.ua

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top