skip to Main Content

У справі Головіна намагалися відвести детектива і прокурорів

Адвокат колишнього заступника начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Костянтина Гейка, якого підозрюють у причетності до заволодіння цигарками, намагалася відвести від справи трьох прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детектива Національного антикорупційного бюро.

Відповідні заяви вона подала до Вищого антикорупційного суду, які були розглянуті 23 вересня слідчим суддею Володимиром Вороньком, повідомляє «Слово і Діло».

Так, у заявах вона просила відвести начальника четвертого відділу прокурорів САП Романа Симківа, двох прокурорів цього відділу Олексія Скибенка та Андрія Перова, а також детектива НАБУ Ярослава Бачинського. Втім усі чотири заяви про відвід адвоката Гейка були залишені без задоволення.

За версією слідства, 11 листопада 2017 року невстановлена група осіб за попередньою змовою з працівниками правоохоронних органів ввезли на територію України, а саме в зону діяльності митного поста «Одеса-центральний» Одеської митниці ДФС, 7 контейнерів з цигарками (3,6 млн пачок). Надалі працівниками Генеральної прокуратури були вилучені ці цигарки в ході обшуку з морського терміналу та поміщені на склад в Одесі для зберігання. В серпні 2018 року кримінальне провадження передали до Нацполіції в Одеській області для подальшого розслідування.

Відповідно до встановлених слідством обставин, керівництвом Головного управління НП в Одеській області надано вказівку про переміщення пачок сигарет для подальшого зберігання на склади приватних структур, з керівниками яких колишній начальник поліції Головін та його заступник Гейко вступили в злочинну змову.

Для здійснення такого переміщення було створено формальну підставу – договір про зберігання речових доказів, підписаний заступником керівника ГУ НП в Одеській області. Фактично тютюнові вироби вивезені із складу, де зберігалися і були переміщені на інший склад, вказаний керівництвом ГУ НП, звідки вони через короткий проміжок часу зникли.

Як було встановлено у ході слідства, схема з вилучення цигарок правоохоронцями та подальша передача їх на зберігання є поширеною схемою ввезення нерозмитнених товарів на митну територію України, яка закінчується, як правило, «знищенням на підставі ухвали суду» відповідних товарів або їх «втратою».

Джерело: https://www.slovoidilo.ua/2019/09/27/novyna/polityka/spravi-holovina-namahalysya-vidvesty-detektyva-prokuroriv

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top