skip to Main Content

В «АрселорМіттал» вважають дискредитацією заяву про податкові борги підприємства

У компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» відреагували на заяву, поширену колишнім головою Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про податкові претензії до підприємства на суму 9 мільярдів гривень. Таку заяву у компанії вважають дискредитацією підприємства.

Про це йдеться прес-релізі «АрселорМіттал».

Зокрема, у компанії підтвердили, що податкова дійсно проводила податкову перевірку на підприємстві, яка розпочалася 14 травня і тривала до 29 серпня 2019 року. Податківці перевіряли діяльність підприємства за 2014-2019 роки. Однак, незважаючи на вимогу закону, за підсумками перевірки податківці не надали жодного офіційного документа.

«Станом на сьогоднішній день підприємство не отримало ані акту за результатами проведення такої перевірки, ані податкового повідомлення-рішення. Тому у підприємства ще не було можливості представити свої заперечення та пояснення до акту. Процедура оскарження податкового повідомлення-рішення також ще не розпочалася. Ми не маємо у своєму розпорядженні будь-якої офіційної інформації про суму можливих донарахувань податків і зборів, а також про штрафні санкції за підсумками перевірки», — повідомили в «АрселорМіттал».

Там також додають, що не маючи офіційного документа за підсумками проведеної перевірки, компанія втрачає можливість оскаржити її висновки. Водночас публічне оголошення таких результатів перевірки компанія вважає дискредитацією.

« Ми не можемо розглядати такі заяви інакше ніж упереджені та направлені на безпідставну дискредитацію ділової репутації підприємства. Вважаємо, що практика, коли платник податків дізнається про донарахування податків і зборів з публічних заяв керівника підрозділу податкової служби до появи акту перевірки, є неприйнятною та такою, що не сприяє покращенню інвестиційної привабливості країни», — додали на підприємстві.

Там також прокоментували заяву екскерівника Офісу великих платників податків ДФС Євгена Бамбізова про те, що податковій ніби то допомагала збирати інформацію Служба безпеки України, яка протягом літа проводила обшуки та арештовувала інвестиції компанії. Зокрема, в «АрселорМіттал» повідомили, що СБУ не зверталися до компанії щодо інформації про рентну плату та податків на землю, тому не могли таку інформацію надати податківцям.

Нагадаємо, що 4 вересня Євген Бамбізов повідомив про те, що компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» донарахували 9 мільярдів гривень податків. Згодом у Податковій службі заяву Бамбізова спростували, заявивши, що він більше не очолює Офіс великих платників податків.

3 вересня на «АрселорМіттал Кривий Ріг» знову прийшли працівники СБУ з перевіркою у справі про «екоцид». Перевірку почали попри те, що у серпні компанія дійшла згоди з Офісом президента про збільшення обсягів фінансування захисту довкілля.

Нагадаємо, нещодавно відбувся гучний скандал щодо втручання СБУ у роботу найбільшого металургійного підприємства України — «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема, СБУ порушила проти компанії кримінальну справу за статтею «Екоцид» та наклала арешт на майно, чим заморозила інвестиції на 150 мільйонів доларів. Під час брифінгу в СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

8 серпня в «АрселорМіттал» повідомили, що дійшли згоди з Офісом президента та погодилися збільшити інвестиції у покращення екологічної ситуації у Кривому Розі. Натомість СБУ має зняти арешт з майна компанії.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/v-arselormittal-vvazhayut-diskreditaciyeyu-zayavu-pro-podatkovi-borgi-pidpriyemstva

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top