skip to Main Content

ВАКС відправив під домашній арешт ексдиректора порту «Південний»

Вищий антикорупційний суд відправив під цілодобовий домашній арешт колишнього виконувача обов’язків директора державного підприємства «Морський торговельний порт «Південний» Олега Трайдакало, якого НАБУ і САП підозрюють у справі про понад 47 млн грн збитків державного порту.

Таке рішення 24 листопада ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Детектив НАБУ і прокурор САП просили заарештувати Трайдакала із альтернативою застави. На їх думку, існують ризики перешкоджання слідству, а тому необхідно обрати такий суворий запобіжний захід. Втім, вивчивши клопотання, суддя відмовив у його задоволенні. Водночас, до підозрюваного застосували цілодобовий домашній арешт.

Також на Трайдакала поклали такі обов’язки: носити електронний браслет; прибувати за кожною вимогою; не відлучатися із Одеси без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; здати на зберігання закордонні паспорти, а також утримуватися від спілкування безпосередньо та опосередковано з визначеними в ухвалі особами.

Раніше у цій справі суд заарештував бізнесмена Микиту Жеребцова з альтернативою застави 4,2 млн грн. Також ВАКС заарештував першого заступника директора порту «Південний» Романа Інде із альтернативою 27 млн грн застави.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру першому заступнику керівника порту «Південний» та ще десятьом особам у завданні держпідприємству понад 47 млн грн збитків. Слідство встановило, що Інде разом із колишнім заступником директора цього ж держпідприємства Олегом Трайдакалом та керівником приватної компанії Жеребцовим впродовж 2017-2018 років організували схему, через яку держпідприємство незаконно переплатило 47,5 млн грн при закупівлі товарів.

Посадовці діяли у змові та залучили для реалізації своїх планів ще низку осіб, що дозволяло їм повністю контролювати весь процес закупівлі – від формування потреби у закупівлі і складання тендерної документації до контролю за конкурентним середовищем, – аби у підсумку забезпечити перемогу в торгах компаніям, підконтрольним організаторам схеми. Загалом слідство зафіксувало 29 таких тендерів.

Джерело: slovoidilo.ua

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top