skip to Main Content

ВІДБУЛАСЬ ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ АДВОКАТІВ ПЕТРА ПОРОШЕНКА – ІГОРЯ ГОЛОВАНЯ ТА ІЛЛІ НОВІКОВА

Ігор Головань: «Експертне дослідження, здійснене авторитетною канадською установою, яке встановило, що голос був пана Романа Труби»

23 січня цього року в ІА «Інтерфакс-Україна» відбулася пресконференція Ігоря Голованя та Іллі Новікова, адвокатів п`ятого президента України Петра Порошенка.

Ігор Головань, адвокат Петра Порошенка, поінформував присутніх про вивчення аудіозаписів, оприлюднених на телеграм-каналі «Трубу прорвало».

Адвокат розповів, що «стосовно ідентифікації голосів і вивчення аудіозаписів … встановлено вже чітко й категорично, що там говорить саме Роман Труба».

«Використовувалися передові методики дослідження – біометричні, коли аналізується величезна кількість параметрів мовлення, коли в дослідженні бере участь не людина-спеціаліст, а аналізує комп`ютер. З високим ступенем вірогідності, практично категорично, канадським експертом було зроблено висновок, що в опублікованих аудіокліпах особи, котрі були записані, змовлялися в організації політичних переслідувань, у притягненні завідомо невинних до кримінальної відповідальності, організації переслідування п`ятого президента Петра Порошенка і не тільки», – сказав Ігор Головань.

Адвокат зазначив, що ідентифікація голосу Романа Труби, «відкриває для нас подальші можливості. Наприклад, ми знаємо, що були провокації з викликами Петра Порошенка на допит, різні брехливі чутки про те, що він не з`являється, в той час, як йому належним чином навіть не вручалися повістки, в результаті чого Порошенку навіть особисто довелося з’являтися в ДБР, щоб примусити слідчих ДБР діяти відповідно до закону».

Також пан Головань зауважив: «Головне, що ми хотіли сказати – є експертне дослідження, здійснене авторитетною канадською установою, яке встановило, що голос був пана Романа Труби і, відповідно, з цього ми можемо зробити висновок, що й інших учасників розмов цілком можливо встановити за тією ж  методикою за допомогою того ж інструментарію».

Також  адвокат  наголосив: «Це експертне дослідження, на нашу думку, ускладнить життя тим представникам правоохоронних органів і представникам влади, які саботують розслідування цих фактів незаконного переслідування п`ятого президента та інших опозиційних політичних сил, організації незаконних кримінальних проваджень і спроб притягнути завідомо невинних до кримінальної відповідальності».

«Ми змушені були звертатися до суду, щоб відповідні кримінальні провадження були зареєстровані. Так, на виконання рішення суду, НАБУ зареєструвало провадження за статтею 369/2 про незаконний вплив колишнього директора ДБР пана Труби на слідчих.

За заявою народного депутата Олексія Гончаренка Генеральна прокуратура ще тоді зареєструвала кримінальні провадження за статтями 343 і 387 ККУ (ідеться про втручання працівників правоохоронних органів та розголошення даних досудового розслідування)», – сказав пан Ігор.

«Буквально вчора вже ми отримали відповідь від Офісу генерального прокурора про реєстрацію кримінальних проваджень за статтею 372 ККУ, йдеться про притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднана зі штучним створенням доказів обвинувачення. Оскільки вже є ці кримінальні провадження, є те дослідження, про яке я вам зараз повідомив, я вважаю, що єдиною перешкодою для того, щоб належним чином притягнути до відповідальності всіх учасників цих незаконних дій, є бездіяльність і саботаж представників правоохоронних органів, і ми будемо наполягати на тому, щоб Генеральний прокурор припинив цю бездіяльність і налагодив розслідування цих фактів належним чином. І вимагатимемо представлення цих висновків у слідстві і в подальшому в суді», – підсумував Ігор Головін.

Інший адвокат Петра Порошенка, Ілля Новіков зауважив, що пані Ірина Венедиктова, нова директорка ДБР, не здійснила перезавантаження проваджень. На його думку, цей факт має принципове юридичне значення.

Зокрема, пан Новіков зазначив: «Багато хто вирішить, що після відставки Труби ці експертизи і достовірне встановлення голосу Романа Труби матиме тільки історичне значення. Це не так, в жодному разі. Й оскільки тепер достовірно відомо, що такі вказівки давалися, отримувалися і виконувалися, ці провадження є скомпрометованими. І рішення нового керівництва ДБР не здійснювати перевірку по цих обставинах, а продовжувати, начебто нічого й не відбувалося, призводить до того, що всі ці провадження скомпрометовані і мають розглядатися  як політично вмотивовані».

«Це результат прямих службових зловживань попереднього керівництва і з кожним днем, з яким нове керівництво не вживає заходів, щоб з`ясувати всі обставини, а навпаки, продовжує діяти в тому ж руслі, все чіткішого характеру набуває характер зловживань з боку нового керівництва», – наголосив Ілля Новіков.

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top