skip to Main Content

ВІДКРИТІСТЬ ТА ДІАЛОГ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПРОСТО ЗАШКАЛЮЄ

В попередній публікації ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ ОЛЬГА ОНІЩУК БЕЗПІДСТАВНО МАНІПУЛЮЄ ТИСКОМ НА НЕЇ СУДОВОГО РЕПОРТЕРА  Заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації постійно під час зустрічі з журналістами Судового репортера та інших топових ЗМІ, що відбулась 04 листопада 2019 року в приміщенні Міністерства юстиції України, наголошувала на тому, що на неї тиснуть різні ЗМІ.

“Рейдери зараз діють дуже професійно, в основному завжди з телекамерами. Маніпуляції здійснюють і громадяни, і рейдери, і журналісти. Кожна сторона вважає, що вона права. Кожна сторона вважає, що Комісія Міністерства юстиції з розгляду скарг у сфері державної реєстрації порушує їх права, але комісія діє виключно в межах чинного законодавства”, – зазначила пані Оніщук.

Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук на сайті Мін’юсту 24 жовтня 2019 року наголосила, що відтепер принципами роботи Комісії будуть діалог, прозорість та законність: засідання комісії відбуватимуться у форматі круглого столу, буде створена гаряча лінія для спілкування зі скаржниками, а рішення будуть базуватися на букві закону, не зважаючи на можливий тиск з боку ЗМІ та політиків.

Головний редактор Судового репортера на закиди в сторону ЗМІ запитав, чому міністерство не відповідає на листи від Судового репортера в зазначений термін? Зокрема навів для прикладу відповідь за підписом Оніщук Ольги від 8 жовтня 2019 року в якому йдеться про продовження строків розгляду листа, оскільки потрібен додатковий час. Але, за вікном уже 4 листопада і дотепер жодної додаткової відповіді не надійшло. А лише лунають закиди, при прямому ухиленні від виконання міністерством своїх функцій, про якийсь тиск, свідомо перекручуючи факти і приховуючи запитувану інформацію.

В цьому листі-запиті, відповідь на який наведена вище, зокрема йшлося про надання копії рішення комісії і про самостійне визначення нею, як заступником міністра юстиції, а також рядом інших посадових осіб міністерства, зручного, в першу чергу їм, місця та часу, в який Судовий репортер міг би отримати коментарі/відповіді на всі нагальні питання.

Але, всупереч своїй позиції про діалог, прозорість та законність з приведеної вище сканкопії документу видно, що вхідні запити, на які вони зобов’язані протягом п’яти днів дати відповідь, лише декілька днів реєструються у них всередині Міністерства юстиції. А потім, спочатку дають лист про те, що продовжують час розгляду запиту, а в кінці-кінців через місяць дають відписки, в яких пишуть, що немає кому з журналістами говорити в Мін’юсті.

Заступник міністра Оніщук жалілася на те, що в них не вистачає працівників і недоліки в кадровій політиці щоб вчасно встигати все робити, а ті хто є, то не встигають.

А чому не встигають? Тому, що Міністерство юстиції замість того, щоб робити свою роботу якісно і вчасно, займаються зйомками рекламних роликів.

Джерело: Судовий репортер

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top