skip to Main Content

ВСУ знову відклав справу про гроші братів Суркісів у ПриватБанку

За позовом про капіталізацію вкладів ПриватБанк має виплатити родині Суркісів 1 млрд грн, $265 000 та 7800 євро.

Верховний суд оголосив перерву до 31 січня у розгляді справи щодо законності обміну вкладів родини Суркісів на акції ПриватБанку, яка відбулася при націоналізації банку.

Інформацію про паузу у розгляді справи за позовом родини Суркісів про скасування рішення НБУ щодо визнання членів сім’ї Суркісів пов’язаними з ПриватБанком особами виданню підтвердили у пресслужбі Нацбанку.

Нагадаємо, родина Суркісів вимагає визнати недійсною конвертацію їх вкладів у капітал націоналізованого ПриватБанку (так звана процедура bail-in).

Як повідомлялося раніше, при націоналізації ПриватБанку вклади братів Суркісів обміняли на акції, адже саму родину визнали пов’язаною з банком.

Проведення операції bail-in дозволило державі надалі придбати акції банку за 1 гривню та націоналізувати ПриватБанк.

Брати Ігор та Григорій Суркіси оскаржують цю процедуру у судах різних інстанцій, зокрема у Верховному суді.

Суди перших двох інстанцій у 2017 році скасували рішення НБУ про зв’язок Суркісів з банком. Згідно з рішенням суду, ПриватБанк має виплатити родині Суркісів 1 млрд грн, $265 000 і 7800 євро їхніх заощаджень.

В кінці серпня 2019 року ВС зняв із розгляду справу Суркісів. Пізніше слухання були призначені на 16 грудня.

Повідомляється також, що 18 грудня відбудеться слухання у справі за позовом Ігоря Коломойського, у якому він хоче визнати недостовірною заяву НБУ, яка «принизила його честь, гідність та ділову репутацію», а 19 грудня – розгляд апеляції Нацбанку на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Джерело: https://mind.ua/news/20205656-vsu-znovu-vidklav-spravu-pro-groshi-brativ-surkisiv-u-privatbanku

Комментариев: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top